Tu i teraz. Myśli na każdy dzień

Tłumaczenie: Zenon Mazurczak
Seria: Oblicza duchowości
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
religia
Andrzej

Jesteśmy owładnięci ideą, że istnieje lepszy świat. Wydaje się nam, że musi przecież istnieć alternatywa dla tu i teraz - coś, co nas wyrwie z szarej codzienności. Domagamy się lepszego, doskonalszego świata. Właściwy świat to będzie kiedyś niebo. Dopiero po śmierci wejdziemy do rzeczywistego świata. Religia umacnia nas w tym przekonaniu. Taka religia staje się buntem przeciw Bogu, przeciw ewolucji, przeciw byciu. Willigis Jäger
Willigis Jäger (ur. 1925) jeden z najznamienitszych nauczycieli duchowych naszych czasów. Jest benedyktynem i mistrzem zen (Ko-un roshi). Od lat prowadzi wielu ludzi w Niemczech i w Europie drogą duchową (zen i kontemplacji). Troszczy się szczególnie o spragnionych pogłębionej wiary, niewierzących i poszukujących. Posługuje się współczesnym obrazem świata i językiem nauk przyrodniczych. Głosi jedność doświadczenia wszystkich religii. W roku 2002, w pięćdziesięciolecie święceń, Jäger dostał zakaz prowadzenia wszelkiej działalności wydany przez Kongregację Nauki Wiary. Postanowił wówczas na trzy lata wziąć urlop z zakonu i kontynuować dotychczasową działalność.

źródło opisu: Jacek Santorski & Co, 2003

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/