Powrót na Ziemię

Cykl: 100 (tom 3)
Wydawnictwo: Bukowy Las
Homecoming
primrose

Setka zesłańców na Ziemię staje przed największym wyzwaniem. Inni Ziemianie powracają do domu. Kilka tygodni po lądowaniu na Ziemi młodzi koloniści zdołali założyć obóz i zaprowadzić porządek w dzikim środowisku. Delikatna równowaga ulega jednak zakłóceniu, kiedy na Ziemię docierają nowe lądowniki. Ci, którzy dostali się na ich pokłady, mogą mówić o szczęściu, ponieważ w Kolonii właśnie...

Setka zesłańców na Ziemię staje przed największym wyzwaniem.
Inni Ziemianie powracają do domu.

Ci, którzy dostali się na ich pokłady, mogą mówić o szczęściu, ponieważ w Kolonii właśnie kończy się tlen, ale szczęście Glass po wylądowaniu na Ziemi wydaje się dobiegać kresu. Clarke prowadzi wyprawę ratunkową na miejsce lądowania, lecz jej myśli krążą ciągle wokół rodziców, którzy być może jednak żyją. Tymczasem Wells walczy, by pozostać przywódcą mimo przybycia na Ziemię wicekanclerza w asyście uzbrojonych strażników, a Bellamy musi zdecydować, czy uciec od odpowiedzialności za przestępstwa, czy też stawić czoło rzeczywistości.
Dla setki zesłańców nadszedł czas, by zjednoczyć siły i walczyć o wolność odnalezioną na Ziemi. Alternatywą będzie utrata wszystkiego, co kochają – w tym również ukochanych osób.

Trzecia część ekscytującego cyklu powieściowego Misja 100, który zainspirował twórców amerykańskiego serialu science fiction THE 100

W USA, gdzie serial nadawany jest od 2014 r. zapowiedziano, że wyprodukowany zostanie czwarty sezon. Autorka powieści również kontynuuje pracę nad kolejną częścią cyklu

Akcja książek rozgrywa się 97 lat po wojnie nuklearnej, która zniszczyła cywilizację. Na Ziemię zostaje wysłany statek kosmiczny z 100 młodocianych przestępców, którzy mają sprawdzić, czy Ziemia nadaje się do ponownego zamieszkania. To jest Misja 100.

źródło opisu: olesiejuk.pl

źródło okładki: olesiejuk.pl

Dominika | 2015-06-04
Na półkach: 2015
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Po "Homecoming" zabrałam się praktycznie natychmiastowo po lekturze "Day 21". W jakiś niewyjaśniony sposób ta książka wciągnęła mnie na tyle, że pochłonęłam ją w kilka godzin.
Na Ziemi lądują ludzie z Kolonii. Nie wszyscy, co prawda, nawet nie większość - liczba statków jest niewielka. Tymczasem, setka pierwotnie zesłana na planetę coraz lepiej dogaduje się z Ziemianami. Problem w tym, że Rhode będący zastępcą Kanclerza, nie jest skłonny do sojuszu. W dodatku dąży do uśmiercenia Bellamy'ego, czemu Ziemianie i przyjaciele chłopaka starają się zapobiec.
Narracja w tej powieści jest taka jak w poprzednich, o wydarzeniach czytamy z czterech perspektyw. Niezmiennie lubię Clarke i Bellamy'ego, a także relacje pomiędzy tą dwójką, ale wątek Glass ciągle uważam za bezużyteczny. Naprawdę, zamiast tego można by rozwinąć wiele innych, znacznie ciekawszych wątków.
W poprzednich dwóch częściach brakowało mi ciągłej akcji, momentów, w których lękam się o życie bohaterów. Tutaj Kass Morgan...

Cookie | 2016-09-30
Na półkach: 2016
Przeczytana: 30 września 2016

Znacznie lepsza od swojej poprzedniczki, ta część przygód setki ludzi z kosmosu zesłanych na ziemię jest o wiele bardziej pełna akcji. Kass Morgan uczy się z książki na książkę i jest to widoczne. Wprowadza w tej części znacznie więcej bólu i powagi niż wcześniej, ale dzięki temu w końcu poczułam, że historia ta nie jest taka naiwna i infantylna.
Oczywiście dalej pojawiają się motywy, przez które nie mogę dać wyższej oceny jak np. postać Glass, która będąc już na Ziemi straciła wg mnie swój jedyny powód istnienie, którym było pokazywanie nam co dzieje się na statku. Cała ta postać wydaje mi się w ogóle nie interesująca i bardzo ciężko myśląca. Dziewczyna również do ostatnich stron pokazuje w kółko jak mimo wszystko, po tylu przeżyciach, fakt, ze byłą wcześniej uprzywilejowana na statku jest w niej mocno zakorzeniony. U innych zmiany widać było dość szybko kiedy Glass wydaje się walczyć by się nie zmienić. Tak jakby nie chciała wydorośleć, sprzecznie z tym, że jest z siebie dumna...

Ixina | 2017-04-21

Mogłabym tu teraz napisać, że nie wiem, dlaczego, będąc w środku lektury „Łabędziego śpiewu”, jednej z lepszych książek, jakie ostatnio dorwałam w swoje ręce, biorę się za recenzję mdłej i nijakiej książeczki Kass Morgan. Daruję sobie jednak, bo nie oszukam w ten sposób nikogo, kto choć trochę mnie zna. Prawda jest brutalna: komplementy mi nie wychodzą, ja wolę wylewać wiadra pomyj. Merytorycznych pomyj.
Była już recenzja „Potomków” pod znakiem wielkiej nudy, tym razem emocją przewodnią będzie frustracja. Frustracja zmarnowanymi szansami fabularnymi i fatalnymi opisami emocji. Ale po kolei…

Historia opisana w „Powrocie na Ziemię” jest szalenie prosta. Na Ziemi lądują statki z dorosłymi z Kolonii, w tym wicekanclerzem Rhodesem, który próbuje zaprowadzić w obozie terror i wymusić bezwzględne posłuszeństwo, może też obawiać się go Bellamy, z powodu przestępstw popełnionych jeszcze w kosmosie. Do tego dochodzą utarczki z jednym Strasznie Złym i Agresywnym plemieniem tubylców, podczas...

Grace Holloway | 2015-03-15
Przeczytana: 15 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"The connecition we feel to other people isn't bound by geography or space."

Pomimo tego, że wydawnictwo Bukowy Las zaczęło wydawać tą serię stwierdziłam, że muszę poznać dalsze przygody Clarke, Bellamy'ego, Wellsa i Glass, a także innych bohaterów jak najszybciej.

Pierwsze paręnaście stron skupia się na tragicznym lądowaniu innych statków oraz próbie zorganizowania życia na nowo wraz z nowo przybyłymi Kolonistami, co mogło być męczące, ponieważ jakby od nowa odrywamy piękno planety. W całej książce pojawia się parę momentów, które utrzymują napięcie, ale też i takie, które łatwo przewidzieć. Najbardziej podobała mi się druga połowa "Homecoming", gdyż to tam najwięcej się działo i to wtedy najbardziej martwiłam się o bohaterów - zwłaszcza o Bellamy'ego i to chyba jego najbardziej polubiłam ze wszystkich.

"You couldn't replace sad memories with happy ones.

That was the thing about heartache. You never could erase it. You carried it with you, always."

Cała seria nie powala...

Dzika_Róża | 2017-04-13
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Zdecydowanie wole film

Sara Kałecka | 2016-09-21
Przeczytana: 09 września 2016

Związek z innym człowiekiem nie jest podporządkowany ograniczeniom geografii ani nawet przestrzeni kosmicznej.

Powrót na ziemię, książka miała swoją premierę 26.08. I miała zostać zrecenzowana przeze mnie przedpremierowo, ale z racji tego, że nie zdążyłam i rozpoczęła się szkoła, mam mniej czasu na czytanie, niemniej jednak, gdy dorwałam się do książki trudno było mi się powstrzymać. W tej części książki działo się tak dużo, że nie sposób się przy niej nudzić. Akcja jest dynamiczna i wciągająca, nie zabrakło też wątków z Bellarke, na które czekałam najbardziej. Trzecia część książki zmusza Setkę do zmiany dotychczasowego życia, wiedzą, że na Ziemi nie są sami, a ludzie, którzy zostali na Arce, teraz wrócili na planetę, Clarke, Wells i Bellamy muszą zmierzyć się z ogromem przeciwności, związanymi z powrotem pozostałych kolonistów. Wrażenia jakie odczuwam po ukończeniu książki są raczej mieszane, w głowie mam masę pytań, czy to koniec ich przygód? Czy może dopiero początek? I...

Alina | 2017-02-18
Na półkach: Kass Morgan
Przeczytana: styczeń 2017

Zdecydowanie za szybko skończyła się dla mnie ta seria. Zdążyłam się przywiązać do bohaterów i łapałam się na tym, że czekam na chwilę kiedy znów będę mogła do nich zajrzeć (zapominając, że ich historia jest już zamnkięta). Mimo, że ostatecznie moja cicha nadzieja co do związku Clarke się nie spełniła jestem bardzo zadowolona z tej trylogii i polecam ją wszystkim, którzy kochają sci-fic, ale też zastanawiają się jak wyglądałoby życie odrzucające wszelką współczesną technologię.

Julia Alaska | 2017-01-31
Na półkach: Domowa biblioteczka <3

Powrót na Ziemię był jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie...

PaperGirl | 2017-01-21
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Książkę te przeczytałam bez znajomości poprzednich części, jednak myślę, że nie jest to jakiś problem. Oglądałam za to serial i chociaż kompletnie się różni od książki, jakoś połapałam się w akcji. Dość szybko się czyta, jednak historia jakoś mnie nie zachwyciła, tak jak się tego spodziewałam. Można przeczytać, jednak nie jest to konieczne.

Emma | 2017-07-01

Ten tom idealnie obrazuje i oddaje typową ludzką naturę, w której leży chęć dominacji, wola walki o życie i przywództwo. Pokazuje jak cenne są wartości takie jak zdolność przystosowywania się do zmian, siła charakteru, lojalność i umiejętność pracy w grupie. Przedstawiona historia jest wciągająca i pouczająca. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.