Krew z krwi

Tłumaczenie: Olga Niziołek
Wydawnictwo: Replika
Penoza
ew_cia

Jej mąż był przestępcą. Teraz ona musi wejść w tę rolę, aby ochronić swoją rodzinę. Choć doskonale orientuje się w środowisku amsterdamskiej mafii, to pragnie, aby przyszłość jej dzieci wyglądała inaczej. Kiedy Carmen van Walraven-de Rue odkrywa, że jej mąż odgrywa w tym półświatku większą rolę, niż odważała się przyznać przed samą sobą, zmusza go, aby z nim zerwał. W chwili, gdy wydaje się, że ich życie zaczyna wychodzić na prostą, mąż Carmen zostaje zamordowany na oczach ich najmłodszego syna. Jakby tego było mało, wszędzie pojawiają się dłużnicy, ktoś szantażuje Carmen, a wymiar sprawiedliwości przypiera ją do muru. Carmen decyduje się stawić im czoła, tak aby nikt więcej nie odważył się atakować ani jej, ani dzieci.

Kobieta nie wie już, komu może zaufać, a granice między dobrem i złem ulegają zatarciu. Przenikliwy obraz świata holenderskiej mafii, gdzie podejmuje się bezkompromisowe wybory między rodziną, lojalnością a pieniędzmi spotkał się z na tyle dużym odzewem widzów, by historią Carmen zainteresowali się również twórcy amerykańscy i polscy. Stworzony w Polsce serial przez dwie serie cieszył się bardzo dużą popularnością, a na ekranie mogliśmy podziwiać czołowych polskich aktorów.

źródło opisu: replika.eu

źródło okładki: replika.eu

Tomek | 2017-11-11

Majstersztyk. Historia, w której nie ma słabego punktu. A przy okazji kamień węgielny zalewającej nas od kilku lat fali chic noir i manifest dojrzałego, konserwatywnego feminizmu. Na dodatek manifest, który powinien stać na półce pomiędzy „Ojcem Chrzestnym” a „Rodziną Soprano”. Oczywiście po uprzednim przeczytaniu, bo niewiele jest tak perfekcyjnie skonstruowanych, od początku do końca trzymających w napięciu historii. Przy okazji jest też „Krew z krwi”, choć to przeróbka scenariusza, kawałkiem znakomitej prozy użytkowej, wzorcowym wręcz przykładem na to, jak powinno się pisać dobry pop. Pieter Bart Korthuis operuje obrazami, maluje słowami sceny. Nie ma tu pustych przelotów, niepotrzebnych opisów i zbędnych słów. Bohaterowie mówią niewiele – i to nie tylko dlatego, że w prozie sensacyjnej, zwłaszcza tej o świecie gangsterskim zbyt wiele słów oznacza nieprawdę – ci ludzie mówią niewiele, bo wiedzą, iż istnieje ryzyko, że są podsłuchiwani, że jedno słowo za dużo i mogą zostać...

bookmoment | 2016-09-02

Drogi Czytelniku,

Rozsiądź się wygodnie w fotelu i „zapnij pasy” bowiem zabieram Cię do gangsterskiego półświatka z którego nie tak łatwo się wykaraskać, a niespłacone długi prędzej czy później dadzą o sobie znać.

Pod fasadą normalności bohaterowie, których spotykamy w książce „Krew z krwi” kryje się głęboko skrywany sekret prowadzący do niebezpiecznej gry i walki o życie.

Morderstwo popełnione na oczach dziecka uruchamia lawinę nieprzewidzianych zdarzeń. Główna bohaterka musi stawić czoła zagrożeniu, które wymierzone jest bezpośrednio w jej rodzinę. Wszak musi pamiętać, że każde nieprzemyślane zachowanie może wiele kosztować... Czy kobiecie uda się ocalić najbliższych i raz na zawsze zerwać z przeszłością? Komu tak naprawdę może zaufać? Czy finalnie odnajdzie spokój?

Gdy rozpoczynałam lekturę nie mogłam uchwycić prawidłowego rytmu powieści. Natłok informacji i retrospekcji przytłoczył mnie powodując niemały chaos, jednakże z czasem przedstawiona historia porywała mnie do tego...

Kamila | 2017-02-06

Bardzo ciekawa pozycja. Z pewnością zainteresuje osoby lubiące pomieszanie kryminału z odrobiną dramatu rodzinnego. Historia rodem z "Ojca chrzestnego" tylko w roli głownej postawiona zostaje kobieta. Niestety będzie ona musiała pogodzić rolę matki, wdowy, siostry, córki i przyjaciółki w gangsterskim półświatku.Świetny pomysł postawienia kobiety, jako głównej bohaterki, daje to nie tylko zupełnie inne spojrzenie na bezlitosny świat mafii, ale również pokazuje całą historię z zupełnie innej perspektywy. Mnie w całości pochłonęła i nie znudziła mnie ani na chwilę. Świetne zabiegi związane z retrospekcją i nagłe zmiany sytuacji. Polecam

J20 | 2017-10-26
Przeczytana: 05 grudnia 2017