Pocałuj światło. 89 wierszy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
poezja
nawka

Pierwszy tak obszerny wybór tekstów poetyckich Wojciecha Kassa. Pokazuje wielostronną pracę autora w języku (i nad językiem) wykonywaną z dbałością o każdy detal poetyckiego wysłowienia. Obserwując zmienność przeplatających się rozmaitych form wierszowych, miar i dykcji, czytelnik otrzymuje wgląd w rozpiętość twórczego wyrażania stanowiącą przejaw indywidualnego stylu i wrażliwości poety.

Wojciech Kass jest jednym z nielicznych polskich poetów, którzy wypełniają swoją twórczością dotkliwą lukę na mapie współczesności: brak głęboko doznawanej, poszukiwanej z wysoką intelektualną wrażliwością, metafizyki.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry

źródło okładki: Wydawnictwo Iskry