Zaspać na Sąd Ostateczny

Tłumaczenie: Janusz Szczepański
Cykl: Bobby Dollar (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Sleeping Late on Judgement Day
9788380620315
raven

Anioł Doloriel – dla przyjaciół Bobby Dolar – jak zwykle ma parę kłopotów. Był już w Piekle, próbując wyciągnąć swą ukochaną ze szponów arcydiabła Eligora, ale nic nie wskórał. Piękna Caz (demonica zresztą, ale miła osóbka) nadal jest więźniem w miejscu wiecznej kary; Bobby’ego jeden po drugim opuszczają i kumple, i infomatorzy; a na dodatek w jego mieszkaniu... straszy. Jakby tego było mało, ktoś wysoko postawiony w niebiańskiej hierarchii dybie na jego życie. Doczesne i wieczne.

Dodajmy do tego rozjuszonych neonazistów, potwory z innego wymiaru i najbrzydszy samochód świata, a sytuacja stanie się wprost beznadziejna. Jak się okazuje, dla Doloriela nie ma ucieczki nawet w Trzeciej Drodze, nielegalnej pozagrobowej alternatywie tandemu Niebo-Piekło.

Bobby Dolar zakasuje rękawy i robi, co się da. Czasu, sił i sprzymierzeńców ma coraz mniej. Czy zdoła ocalić choćby własną skórę (o Caz nie wspominając) i nie wywołać przy tym kataklizmu na miarę Sądu Ostatecznego?

źródło opisu: https://www.rebis.com.pl/pl/book-zaspac-na-sad-ost...(?)

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/pl/book-zaspac-na-sad-ost...»

vampireheart | 2016-10-21
Przeczytana: 18 października 2016

Poległam. Poległam. Poległam. Przyznaję się. Tad Williams mnie zaczarował, aby Bobby Dolar mógł porwać moje serce. No ale może od początku...

Bardzo wysoko oceniłam dwie pierwsze części serii o aniele Dolorielu - szerzej znanym jako Bobby D. Trzecia część została napisana w 2014 roku, jednak polski wydawca przespał tę sprawę. Straciłam wiarę i nie sądziłam, że jednak ukaże się ona w naszym kraju. Aż stał się boski cud! Trzecia część, czyli "Zaspać na Sąd Ostateczny", pojawiła się na księgarnianych półkach w tym roku. Mojej radości nie było końca.

I wciąż nie widzę nawet zapowiedzi schyłku tej euforii. Widziałam, że tak będzie, opierając się na tym, co przygotował dla mnie autor w poprzednich częściach. Jego mistrzowski styl stał się moim niedoścignionym wzorem, a głównego bohatera mam ochotę wyciągnąć z literackich stron i uczynić moim zaufanym przyjacielem. Ale co się stało,...

eR_ | 2016-09-06
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 01 września 2016

Angelologia, to część dogmatyki, która zajmuje się bytami duchowymi, jakimi są anioły.Jednak te"byty", z tejże angelologii, nijak mają się do aniołów z książki pana Williamsa.Do cna zepsute, nie brakuje im ludzkich słabości i bolączek, z jakimi boryka, się praktycznie każdy.

Weźmy na ten przykład takiego Bobby'ego Dolara, który, jako"cyngiel" boży, broni dusze, przed zakusami upadłych aniołów i zapewnia im Raj, lub ewentualnie Czyściec.Na dokładkę, jego ukochana, to półdiablica, uwięziona w Piekle, przez jednego podłego księcia ciemności.Jakby tego było mało, tworzy się ruch, który od podstaw postanawia urzeczywistnić wyobrażenie Edenu, a jednym z wiernych tego ruchu jest najlepszy przyjaciel naszego anioła.Rozpoczyna on śledztwo, mające doprowadzić go do pewnego znaczącego artefaktu, która to rzecz, może znacząco mu pomóc w uwolnieniu ukochanej, a jednocześnie, może uda się utrzeć nosa pewnej anielicy, która nie ustaje w wysiłkach, aby napsuć krwi naszemu stróżowi.

Na szczęście...

comboometga | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Pamiętałam, że dwie pozostałe części mnie zachwyciły, ale nie wiedziałam, czego spodziewać się po tej. Byłam co prawda dobrej myśli... i lepiej założyć nie mogłam, bo książka naprawdę mnie urzekła.
Od pierwszych stron wiedziałam, czemu tak bardzo zakochałam się w serii, jak i głównym bohaterze, któremu nie brak humoru, ale również rozsądku (z czym pewnie sam autor mógłby się kłócić). Cudowna, polecam.

deerman22 | 2017-10-08

Zaspać na sąd ostateczny... Ostatni? Mam nadzieję, że nie tom serii Bobiego Dollara czyli pechowego anioła, który pakuje się ciągle w jakieś problemy, zakochuje się w nieodpowiedniej kobiecie i jego przyjaciele pojawiają się jak deszcz, by tak samo szybko wyparować.

Mamy rozwijane niemal wszystkie wątki. Postacie się rozwijają w przeciwieństwie do poprzedniego tomu i to nawet dość sporo. W teorii jest to ciekawy koncept. W praktyce są wzloty i upadki.

Fabuła momentami się zapętla i zaczyna przynudzać. Kolejny propotwór atakujący bohatera, znowu fabuła w formie retrospekcji. Kolejny tajemniczy informator, który nie wiadomo do końca kim jest. Sam finał jednak jest... Zawodem. Przynajmniej dla mnie. Dlatego chcę kolejnego tomu, który zamknie WSZYSTKIE wątki.

Damian | 2016-04-09
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Pozycja obowiązkowa dla każdego kto poznał Bobby'ego.
Nasz znajomy anielski adwokat ma w głowie cały czas jeden cel. Odzyskać Caz. Tym razem chce zrobić to na chłodno - planując każdy krok. Zbiera do tego nawet mały oddział uderzeniowy!
Mnóstwo naszego ulubionego czarnego humoru bohatera. Pojawia się nawet słowiański akcent. Rozkwit romantycznej miłości niebiańsko-piekielnej. Naświetlenie roli jednego z Arcyaniołów w budowie "Trzeciej drogi". Dalsze kwestionowanie nieomylności Najwyższego. Czego chcieć więcej?

MartinoKa | 2017-11-18
Przeczytana: 2017 rok