Najpiękniejsze pisanki. Wzory i techniki

Decorating Eggs
Wielkanoc
rękodzieło
Meowth

Nic tak nie łączy rodziny, jak wspólne przygotowania do świąt. Zrobienie wielkanocnych pisanek to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu. W książce tej opisano pomysłowe sposoby zdobienia jajek - zarówno tradycyjne, jak i nietypowe. Pisanki ozdobiono m.in. klasycznym wydrapywaniem wzorów, techniką decoupage'u i wycinankami, tkaniną i metodą batikowania. Wykonanie łatwych projektów, jak np....

W książce tej opisano pomysłowe sposoby zdobienia jajek - zarówno tradycyjne, jak i nietypowe. Pisanki ozdobiono m.in. klasycznym wydrapywaniem wzorów, techniką decoupage'u i wycinankami, tkaniną i metodą batikowania. Wykonanie łatwych projektów, jak np. wesołe rzeżuchowe czuprynki, z powodzeniem można powierzyć dzieciom. Ponadto niektóre z nich mogą pełnić funkcję ciekawych zabawek edukacyjnych, np. alfabet na drewnianych jajkach. W książce opisano także projekt dla zagorzałych "czekoladoholików".

Do ozdobienia jajek technikami przedstawionymi w książce nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi. Wystarczy odrobina pomysłowości i wyobraźni.

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2010

źródło okładki: Zdjęcie autorskie