Siła stresu

Wydawnictwo: Helion
The Upside of Stress: Why Stress Is Good for You and How to Get at It
stres, psychologia
nikita181

Stres nasz powszedni... Stres szkodzi, powoduje choroby, wysysa siły, jest bezproduktywny, więc unikasz go za wszelką cenę. Ale czy na pewno dobrze robisz? Okazuje się, że stres nie jest toksyczny i nie zabija. Pomaga za to skutecznie się uczyć, pokonywać trudności, osiągać cele i poprawiać relacje z innymi. Brzmi niewiarygodnie? Czytaj dalej. Stres to objaw mobilizacji, woli i mocy! Zrób z...

Stres nasz powszedni...
Stres szkodzi, powoduje choroby, wysysa siły, jest bezproduktywny, więc unikasz go za wszelką cenę. Ale czy na pewno dobrze robisz? Okazuje się, że stres nie jest toksyczny i nie zabija. Pomaga za to skutecznie się uczyć, pokonywać trudności, osiągać cele i poprawiać relacje z innymi. Brzmi niewiarygodnie? Czytaj dalej. Stres to objaw mobilizacji, woli i mocy! Zrób z niego swojego sprzymierzeńca, a wesprze Cię w drodze do osobistego szczęścia oraz uczyni Twój świat lepszym i piękniejszym.

Czy wiesz, czym jest stres i jak go wykorzystywać? Jak bardzo jest ważny i jak może być pożyteczny, jeśli podejdziesz do niego z głową? Ta książka Ci o tym opowie. Autorka opiera się na obszernych badaniach naukowych nad naturą stresu, które dały podwaliny nowych koncepcji mechanizmów jego działania. Dzięki lekturze stopniowo zaakceptujesz stres i nauczysz się go wykorzystywać do osiągania kolejnych celów. Poznasz naturę stresu, a dzięki ćwiczeniom, które przekują poznane koncepcje w praktykę, będziesz wiedział, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.
Jak zaakceptować stres powszedni?
Jak stres pomaga sprostać wyzwaniom?
Jak stres poprawia relacje i więzi między ludźmi?
Dlaczego życie z sensem musi być stresujące?
W jaki sposób stres pomaga w rozwoju?
Dlaczego unikanie stresu za wszelką cenę jest poważnym błędem?

źródło opisu: http://sensus.pl/ksiazki/sila-stresu-jak-stresowac...(?)

źródło okładki: http://sensus.pl/ksiazki/sila-stresu-jak-stresowac...»

MediaryLife | 2016-10-05
Przeczytana: 30 września 2016

Zacznę od tego, iż jak sam tytuł wskazuje, jest to książka o stresie. Na początku myślałam, że będzie to coś w stylu poradnika pisanego typowo w sposób naukowy. Myliłam się, ponieważ styl pisania autorki jest bardzo przyjemny. Czcionka w książce nie męczy naszych oczu, przez co przyjemniej się ją czyta.
Okładka jest po prostu świetna! Nie ma w niej nic nadzwyczajnego, jest prosta, przez co aż tak bardzo mi się podoba :)

Stres szkodzi, powoduje choroby, wysysa siły, jest bezproduktywny, więc unikamy go za wszelką cenę. Ale czy na pewno dobrze robimy? Okazuję się, że stres nie jest toksyczny i nie zabija!

Na całą recenzję książki zapraszam na mojego bloga : http://bookcrazyobsession.blogspot.com/2016/10/kelly-mcgonigal-sia-stresu-recenzja.html#more

Krzysiekpl | 2017-09-04

Po przeczytaniu, nie czuję by nagle stres stał się dla mnie pigułką mocy, ale uważam że w szczególności w dzisiejszych czasach wypada ją przeczytać. Jest i uświadomieniem, że życie - w szczególności wartościowe - nie może być pozbawione stresu. Jest dobrym vademecum tej emocji, cytując niejedno badanie i przepisując opowieści ludzi, którzy o stresie myślą w inny, bardziej pozytywny sposób. Jest też odtrutką, bowiem sporo kłamstw pojawiło się odnośnie stresu (chociażby geneza jak działa na organizm ludzki) i Kelly prostuje te wiadomości, lub logicznie argumentuje zbyt daleko idące wnioski. Poza tym, co niezwykle ważne, chyba każdy z nas może w ciągu paru dni weryfikować informacje zawarte w książce.

Olka | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Książka podważa typowe podejście do stresu, które każe nam go bezwzględnie unikać.... Warto, przy wsparciu autorki, zmienić swoje nastawienie i stworzyć ze stresu swego sprzymierzeńca. Zdecydowanie polecam lekturę.

walek20 | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017