Książka Roku 2018

Cykl: Jack Reacher (tom 11) | Seria: Jack Reacher - Ponad prawem
Wydawnictwo: Albatros
Bad luck and trouble
Zombek

Żadnego telefonu, żadnego adresu. Po odejściu z armii Jack Reacher żyje tak, by nie zostawiać śladów. Ale pewnego dnia na jego koncie pojawia się 1030 dolarów. Reacher od razu wie, że dopadła go przeszłość. 10-30 to kod, którym posługiwali się członkowie grupy śledczej, do której kiedyś należał. I robili to wtedy, kiedy potrzebowali pomocy. Niestety, dla niektórych z nich pomoc przyszła za...

Niestety, dla niektórych z nich pomoc przyszła za późno. Reacher będzie musiał połączyć siły z kolegami z wojska, by ocalić żywych, pogrzebać zmarłych i rozwikłać tajemnicę, którą z każdym dniem spowija coraz głębszy mrok.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

veinylover | 2017-01-13
Przeczytana: 27 maja 2016

Nie zadzieraj ze specjalną grupą śledczą...
Jack Reacher powraca. Tym razem w towarzystwie.
Kiedyś tworzyli w wojsku specjalną grupę śledczą, zbierali dowody, prowadzili śledztwa i pakowali wrednych typów za kratki.
Minęło wiele lat i każde z nich prowadzi już swoje nowe, pozawojskowe życie. Kobiety i mężczyźni. Jak np.Frances Neagley, która nie polubiła, by ją ktoś fizycznie zaczepiał. Każdy delikwent mógł się o tym przekonać bardzo szybko, na oddziale intensywnej terapii w szpitalu. Dla tej kobietki skręcenie karku dwom wrednym typom - to nie sztuka. Ona to potrafiła zrobić nie tylko - że w ogóle, ale jeszcze do tego po cichu (ślicznotka-niespodzianka, ależ uwielbiam takie wredne suki!).
Ale tak normalnie – wszyscy do rany przyłóż. Póki ktoś obcy, wredny zapomniał, że obowiązuje zasada:
„Nie zadzieraj ze specjalną grupą śledczą...”
Ktoś zadarł z nimi i zabił kilku ich przyjaciół. Kiedyś było ich dziewięciu, zostało połowę. Niespełna. Czterech. I tym razem nie będą prowadzili...

Paco | 2015-05-25
Na półkach: Przeczytane, LEE CHILD
Przeczytana: 25 maja 2015

,,jak żółw ociężale,, :)
A jak się już rozpędziła i poziom osiągnęła, to się skończyła :)
Tytuł lepszy od wnętrza.
Child wpadł we własne sidła. Stosowane wcześniej ramy, sztampy, czy jak kto woli szablony ograniczyły go w nadaniu świeżości kolejnej porcji przygód jego bohatera. Wkradło się rutyniarstwo, monotonia i jednostajność.
Pomimo skrzyknięcia się dawnych kumpli zabijaków, tempo wydarzeń wcale nie zwielokrotniło:( Wręcz przeciwnie, zadziałały jakieś ukryte ABS-y :)
Powieść została napisana na zaciągniętym hamulcu, bez polotu, błyskotliwości, o rozmachu nie wspominając.
Szkoda.
Umiejętne ewoluowanie Reachera, byłoby jak najbardziej wskazane, by nie popaść w marazm. Child poszedł jednak inną drogą, a nam, czytelnikom, niekoniecznie jest z nim po drodze.
Więc on sobie, a my sobie :)

gwiazdka | 2015-11-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 11 listopada 2015

„Elita zabójców trochę odbiega od innych tytułów serii. Jack Reacher działa tutaj w zespole, gdy zazwyczaj mamy Jacka solo. Powieść czyta się naprawdę dobrze, wątek kryminalny jest bardzo ciekawy, mnie szczególnie interesowało nie tylko co, ale także dlaczego. Oczywiście jak to w powieściach Lee Childa wiadomo, że zakończenie będzie szczęśliwe, w tym przypadku jednak interesujące było też, czy dla wszystkich pozytywnych bohaterów. Lekki i nieskomplikowany język pozwala czytać szybko i w dużych dawkach na raz, więc pomimo ponad 400 stron czysta się naprawdę szybko. Mam wrażenie, że „Elita… jest jedną z lepszych książek z dorobku Childa.

Oczywiście razić może to, że bohater Childa wszystko umie lepiej i szybciej, ale to już cecha tych powieści i każdy, kto po nie sięga, musi pogodzić się z tym faktem lub dać sobie z serią spokój. Trzeciej opcji nie ma.

ZARAZA | 2015-02-12
Przeczytana: styczeń 2015

"Elita zbójców" to powieść idealna dla fanów sensacji, dużo się tu dzieje, chociaż mnie nie powaliło na kolana. Akcja jest ciekawa, szybka, wciąga i można zapomnieć o bożym świecie. Jednak "Elita zabójców" wydaje mi się miejscami zbyt naciągana, autor serwuje takie rozwiązania, że nawet najbardziej naiwnym trudno w nie uwierzyć. Ale cóż, czasem z literaturą sensacyjną już tak jest. Mimo to "Elita zabójców" to nie był czas stracony, polecam fanom gatunku :)

Anika | 2013-04-10
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Lubię Jacka Reachera , więc z przyjemnością przeczytałam kolejną partię jego przygód. Jest tu ciekawa i wartka fabuła,nagle zwroty akcji, nowoczesna technologia zbrojeniowa, groźba ataku terrorystycznego. Minus za to, że niektóre rozwiązania są naciągane i nierealne jak przygody Jamesa Bonda. Książka jest słabsza od takich pozycji z serii jak "Jednym Strzałem", czy "Poziom śmierci", ale mogę ją śmiało polecić osobom lubiącym sensację.

Octopus | 2017-10-26
Przeczytana: 26 października 2017

Kolejne przygody niezwyciężonego Jacka Reachera. Choć tym razem współpracuje z członkami swojej dawnej wojskowej grupy specjalnej, schemat powieści nie odbiega od pozostałych opisujących jego losy - veni, vidi, vici.
Czyta się szybko, ale jestem już nieco znużona tym schematem

Paweł | 2019-01-08
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Kolejna część niebanalnych przygód Jack'a Reachera. Jak zwykle, tak jak nauczył czytelników autor książki, każda historia zaczyna się bardzo niebanalnie, czasami trochę długo ciągnie się, ale w końcu w bardzo ciekawy i wręcz szokujący sposób zaczyna przyspieszać do rangi bardzo dobrze skomponowanej powieści, którą pochłania się wręcz od okładki do okładki lub – jak to się częściej mówić – od deski do deski.
Pewien kod wybudza Reachera do działania, budzą się pewne demony przeszłości, a w dziwnych okolicznościach ginie jeden ze starych, bardzo dobrych kolegów, który w przeszłości tworzył z innymi pewną bardzo silną grupę. Czas gra tutaj bardzo ważną rolę, a starzy przyjaciele są najważniejsi, nawet wtedy, gdy niektórych zaczyna dosłownie w dziwnym przypadku ubywać. Polecam i kolejny raz kłaniam się Lee Childowi za bardzo dobrą powieść z niebanalną fabułą i jeszcze lepszymi zwrotami akcji. Ponownie można dać się oszukać, a wszystko, co może być oczywiste, takim nie jest.

ucho_igielne | 2016-08-27
Na półkach: Przeczytane, Lee Child
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Czego oczekiwałem po tej książce? Ano dobrej sensacji, paru trupów i ciekawej zagadki. Wszystko dostałem więc mogę chyba śmiało powiedzieć, że jestem zadowolony. W tym tomie Reacher spotyka się z dawną grupą śledczą z czasów gdy służył w żandarmerii. A przynajmniej z połową tej grupy, bo druga połowa nie daje znaku życia. Co się zatem stało? Wojskowy jak zwykle wpada na trop zagadki i z pomocą przyjaciół użyje wszelkich możliwych sposobów by ją rozwiązać.
Jestem usatysfakcjonowany, chociaż "Jednym strzałem" było w mojej opinii ciut lepszą książką.

ania | 2016-10-11
Przeczytana: 11 października 2016

Kolejnych kilka godzin zmarnowanych na opowiastkę o superheroes...
"Uwielbiam" bohaterów, którzy sa super piękni, super inteligentni, zawsze zwyciężają i w ogóle naj naj naj, bla, bla, bla...
Fabuła jak zawsze, przewidywalna i tendencyjna.

MONIA | 2016-03-31

Ostatnio dość namiętnie czytałam powieści Lee Childa i chyba troszeczkę już mam przesyt, ponieważ jakoś trudniej mi się wciągnąć w fabułę, a główny bohater staje się troszeczkę irytujący. Nie do końca więc wiem, czy to ta powieść jest słabsza, czy naprawdę muszę trochę przystopować.