Zaburzenia snu i jak z nimi walczyć

Tłumaczenie: Tomasz Zyss
Wydawnictwo: Springer PWN
Schlafstorungen
zdrowie, medycyna
Naira

Każdemu z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się źle spać. Jednak u 20% ludzi zaburzenia snu nie są zjawiskiem przemijającym i z tego powodu mają niekorzystny wpływ na ich samopoczucie i sprawność w ciągu dnia. Czym właściwie jest dobry sen? Stephan Volk wyjaśnia, jakie zadania spełnia sen w organizmie człowieka, jak dochodzi do zapadania w sen, powstawania marzeń sennych oraz jak...

Czym właściwie jest dobry sen?

Stephan Volk wyjaśnia, jakie zadania spełnia sen w organizmie człowieka, jak dochodzi do zapadania w sen, powstawania marzeń sennych oraz jak przebiega czuwanie w różnych okresach życia człowieka. Zapoznaje nas również z wynikami najnowszych badań naukowych nad snem, pokazuje sposoby radzenia sobie z zaburzeniami snu oraz omawia zasady ich skutecznego leczenia.

źródło opisu: Springer PWN, 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie