Słupsk miasto niezwykłe

Wydawnictwo: BOXPOL
Słupsk, historia
literatura faktu
Ilona Kurczyk

Autorka opowiada o tych osobliwościach w dziejach Słupska, których próżno szukać na kartach historii innych miast. Nie każdy bowiem wie, że z miastem związane są biografie pogromcy Napoleona pod Waterloo - marszałka Leberechta von Bluchera oraz twórcy nowoczesnego systemu światowej poczty - Heinricha von Stephana. Nie wszyscy znają straszliwy los kobiet uznawanych za służebnice szatana. Są tu także opowieści o ukrytych skarbach, wielkich skandalach i o wielu innych sprawach rodem ze Słupska.

źródło opisu: Wydawnictwo Ośrodka Informacji Turystycznej i Promocji Miasta, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ilona Kurczyk | 2016-06-27