Pogadanki z duchami

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Cykl: Śmierć na życzenie (tom 13)
Wydawnictwo: Edipresse
9 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Sugarplum Dead
Asiek

Annie przygotowuje się do Bożego Narodzenia. Niespodziewanie w antykwariacie pojawia się jej o ojciec, który przed laty opuścił rodzinę. Mężczyzna pragnie pojednać się z córką, lecz również poprosić o pomoc. Pewien spirytysta-hohsztapler manipuluje bowiem jego szwagierką – bogatą i owdowiałą, podstarzałą gwiazdą Hollywood. Ta, za możliwość kontaktów ze zmarłym małżonkiem jest gotowa przepisać mu majątek. A tego nowa rodzina ojca Annie chce uniknąć za wszelką cenę.

źródło opisu: Edipresse Polska S.A.

źródło okładki: Edipresse Polska S.A.

Jak każda część tej serii i ta była świetna. Nie mogło być inaczej. Szczególnie mi się podobała. Może przez te zakręty, które tam były :).
Ojciec Anni zostaje zaproszony do domu swojej byłej żony na święta. Przyjeżdża mając nadzieje, że odnajdzie córkę. Tylko, czy Annie będzie z nim chciała rozmawiać, skoro je zostawił?
Jak w każdej części mam kandydata, bądź kandydatów na ofiarę i mordercę. Miałam i tym razem. A tu szok, aż mi szczęka opadła i zaczęłam mówić do książki (rzadko mi się to zdarza). Zabili mi nie tę osobę, którą miałam nadzieje, że mi zabiją ... Do tego kolejne morderstwo. I znów nie tej osoby. Raczej typowałam tę osobę na morderce. A na końcu wielkie przedstawienie z niespodzianką ...
Przeczytajcie sami!
GORĄCO POLECAM ! ! !

crime_jack | 2016-07-23

Z książki na książkę Carolyn Hart staje się coraz lepsza; tworzy coraz to lepsze i inteligentniejsze intrygi, a jej powieści czyta się z jeszcze większym zapałem. I choć niektórych może nieco irytować szczegółowość narracji i duża ilość opisów – tym niemniej naprawdę warto sięgnąć po "Pogadanki z Duchami". Spodobała mi się również długość rozdziałów (6-15 stron), która naprawdę ułatwia czytanie.
Zaczynając czytać książkę, byłem nieco zawiedziony, gdyż myślałem, że w tej części nie będzie żadnego morderstwa, a akcja będzie się skupiać na rodzinnym sporze i przekrętach doktora Swansona (Coś jak w "Tajemnicy Bladego Konia", ale w zupełnie innym stylu). Och, jak bardzo się myliłem! A morderstwo zadziałało jak malutka iskra, powodując ogromny wybuch ciekawości.
W tej części Carolyn Hart zaskakuje, i to nie jeden raz. Wielokrotnie sprawia, że czytelnik jest czegoś niemalże pewien, lecz po kilku stronach następuje nieoczekiwany zwrot akcji i szlag trafia wszystkie nasze podejrzenia....