War pilot of Orange

Wydawnictwo: Pictorial Histories Publishing Co.
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Oorlogsvlieger van Oranje
angielski
lbadura

Bram van der Stok, MBE (13 October 1915 – 8 February 1993), also known as Bob van der Stok, was a World War II fighter-pilot, and is the most decorated aviator in Dutch history. He was one of the three men to successfully break out of imprisonment by the Third Reich from the POW camp at Stalag Luft III, in what became known as "The Great Escape".

źródło opisu: http://www.worldcat.org/title/war-pilot-of-orange/oclc/19262821

źródło okładki: http://www.worldcat.org/title/war-pilot-of-orange/oclc/19262821

lbadura | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Aby zdobyć ta książkę zadałem sobie trud szukając dogodnej możliwości zakupu no i w końcu wydałem ponad 60 dolarów aby sprowadzić ją zza oceanu. Naprawdę rzadko się mi coś takiego zdarza.

Historia Wielkiej Ucieczki bardzo mnie zafascynowała, kilka razy byłem w Żaganiu, lubię wracać do miejsca byłego obozu. To miejsce wielkich tragedii ludzki, wielkiego cierpienia ludzkiego, miejsce śmierci, ale zarazem miejsce pałające wielką nadzieją. Przynajmnie ja to tak odbieram.

o co szczególnie przyciągło moją uwagę to sposób współpracy międzynarodowej, międzykulturowej, czystej współpracy międzyludzkiej jaka nawiązała się między wieźniami w celu organizacji ucieczki, w celu realizacji marzenia jakim było osiągnięcie wolności. Zwiedzając były teren obozu w Żaganiu na miejscu gdzie był tunel znajduje się tablica z nazwiskami i narodowościami wszyskich 76 uczestników ucieczki. Czytając te nazwiska wielokrotnie uderzało mnie to, jak międzynarodowe było to towarzystwo.

****

Bram van der...