Opowiadania. Okruchy wspomnień przyjaciół Wicka

Wydawnictwo: Towarzystwo Geosynoptyków "GEOS"
AGH, geofizyka
Tethis

Wincenty Smolak dr inż., urodzony 5 września 1942 r. we Lwowie, harcerz krakowskiej "Zielonej Trójki", w ramach obozów harcerskich brał udział w badaniach etnograficznych Łemkowszczyzny, geofizyk (pracownik naukowy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica), członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi, uczestniczył w badaniach geofizycznych gór wysokich, taternik, hodowca koni huculskich wykorzystywanych m.in. w hipoterapii, członek honorowy Międzynarodowej Federacji Hodowców Konia Huculskiego, członek Polskiego Związku Hodowców Koni, prezes honorowy Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego, współtwórca polskiej hipoterapii. Książka przedstawia wybrane historie z życia Wincentego Smolaka.

źródło opisu: Wydawnictwo GEOS, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie