Poczet królów polskich

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Grobla IV
historyczna

Ilustrowany przegląd królów polskich, pół żartem, pół serio. Michał Ogórek tak pisze we wstępie do tej książki: Książeczka ta powstała ze współczucia dla wszystkich gimnazjalistów, licealistów, studentów kierunków humanistycznych, rozwiązywaczy krzyżówek etc. etc., którzy stoją przed zadaniem zapamiętania wszystkich polskich władców. Autorzy znają ten ból, bo rezygnowali zwykle przy Władysławie He

Kazik | 2012-05-29
Przeczytana: 29 maja 2012

Są takie działy w szkolnym programie nauczania, które wywołują u braci uczniowskiej skrajne reakcje alergiczne - jednym z takich edukacyjnych potworków jest przymus zapoznania się z całym zastępem królów polskich. Oczywiście, sam przywilej dołączenia do elitarnego grona uczniów nauk humanistycznych nijak mnie nie oświecił w tym zakresie i miałam niemały problem z posegregowaniem w mózgu tej królewskiej zgrai. Swego czasu przyjaciółki pochyliły się nad moim nieszczęściem i dały mi w prezencie tę oto recenzowaną książeczkę.
Wymienić po kolei władców dalej nie umiem, ale podarek bardzo fajny.

Jeżeli ktoś spodziewał się zawartości na miarę vademecum, gorzko się rozczaruje. Każdy władca został obdarzony satyrycznym portretem (sympatyczne, nie powiem) i krótką notatkę. Opisy w niczym nie przypominają encyklopedycznej notatki, zamiast szczegółowych życiorysów zawierają zwykle ciekawostki mające ułatwić zapamiętanie danego króla. Osobiście, nie jest to dla mnie wadą, gdyż miałam to...

pekosia | 2013-08-30
Przeczytana: 20 marca 2014

Pomysł zacny, ale... aj, panie Ogórek.

zosia123e | 2016-02-16
Everest | 2015-12-27