podróże
literatura faktu
BaskaB

Podróżnicy i twórcy telewizyjnego „Światowca” i radiowego „Południka Cafe”. Wędrówki z lotosem i sziszą. Podróżowanie jest dla nich jak narkotyk - silnie uzależnia i zmusza do przyjmowania kolejnych dawek. Elżbieta i Andrzej Lisowscy przekonują, że prawdziwa esencja podróżowania to nie powierzchowne zwiedzanie kolejnych zabytków, lecz powolne zatapianie się w tym, co daje prawdziwą rozkosz...

Podróżnicy i twórcy telewizyjnego „Światowca” i radiowego „Południka Cafe”.

Wędrówki z lotosem i sziszą.

Podróżowanie jest dla nich jak narkotyk - silnie uzależnia i zmusza do przyjmowania kolejnych dawek. Elżbieta i Andrzej Lisowscy przekonują, że prawdziwa esencja podróżowania to nie powierzchowne zwiedzanie kolejnych zabytków, lecz powolne zatapianie się w tym, co daje prawdziwą rozkosz wszystkim zmysłom. Nieziemsko odprężające tajskie masaże, pobudzająca zmysły czekolada w meksykańskim Oaxaki, prastary Damaszek otulony dymem syryjskiej sziszy czy uwodząca muzyka słuchana w dżungli na tajsko-birmańskim pograniczu…

Ta książka powstała dzięki temu, że tych dwoje pasjonatów, przemierzyli glob wzdłuż i wszerz, pragnąc zarazić czytelników pasją do różnych odcieni kultur, najcudowniejszych smaków, najpiękniejszych widoków, najbardziej poruszających serce dźwięków i całej gamy najmocniejszych wrażeń, jakich można doznać w różnych zakątkach Ziemi.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: scan

Happy Reader | 2017-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Elżbieta i Andrzej Lisowscy to niezwykli podróżnicy, twórcy telewizyjnego Światowca i radiowego Południka Cafe. W „ Południkach szczęścia” opisują swoje wspomnienia z podróży w najbardziej odległe zakątki świata. Podróżowanie jest dla nich formą istnienia. Swoich wyjazdów zagranicznych nie traktują jako zaliczanie kolejnych zabytków, gór, muzeów i świątyń. Uważają, że w podróży ważny jest czas, uważność i koncentracja. Jeśli tego brakuje, jest się tylko widzem, a nie uczestnikiem zdarzeń. To dzięki podróżom odkrywają samych siebie.
Lisowscy zabierają czytelników w miejsca, które świetnie znają i do których chętnie wracają. Dzielą się swoimi przeżyciami i emocjami. Razem z nimi palimy fajkę wodną w Kairze, rozmawiamy z irańskimi dziewczynami w czadorach, zwiedzamy Santorini i Mohendżo Daro, pielgrzymujemy do Santiago de Campostela i nad Ganges do Benaresu.
Wiele dowiedzieć się możemy o: masażu tajskim, sziszy, ajurwedzie na Ocenie Indyjskim, procesji św. Błażeja w...

astra | 2017-09-22

Książkę czytałam w ostatnim etapie oczekiwania na dziecko :) W momencie, w którym życie wymagało, żeby się nieco zatrzymać, mogłam podróżować w komfortowych warunkach i, kiedy trzeba, oderwać się od codzienności. Zawsze będę miała do niej ogromny sentyment.

amrita | 2017-05-04
Przeczytana: 01 maja 2017

Łączyć, nie dzielić, szukać podobieństw i porozumienia - tak skonstruowana jest ta książka podzielona na rozdziały-hasła (z wyjątkiem pierwszego - poświęconego Iranowi i ostatniego - Indiom) i opowiadająca o wielobarwnym świecie, gdzie ludzie różnych ras i religii oddają się tym samym przyjemnościom, zaznają tak samo intensywnych emocji, mają te same potrzeby duchowe. A jednak zbyt duży miszmasz - gubiłam się w tej ferii informacji i jeździe na skróty przez świat. Tym bardziej że państwo Lisowscy co rusz przekazywali sobie hmmm... klawiaturę i styl narracji zmieniał się czasami co akapit bez uprzedzenia. W efekcie jakoś to niespójne i chaotyczne, a szkoda.

Susie | 2018-05-03
Na półkach: 2018, Przeczytane