Spowiedź życia

Wydawnictwo: Editions Spotkania
literatura faktu
szczepan

Wywiad rzeka z byłym oficerem wywiadu i kontrwywiadu, autorem dwóch powieści z kluczem: „Spisek założycielski. Historia jednego morderstwa” oraz „Weryfikacja”. W swoich powieściach Piotr Wroński nie ujawniał prawdziwych nazwisk polityków, konfidentów i swoich kolegów po fachu. W rozmowie z Przemysławem Wojciechowskim idzie na całość. Pierwszy na rynku wydawniczym wywiad z esbekiem, który ma odwagę mówić prawdę.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: empik.com

Frederica-Esperanza | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Bardzo trudno ocenić ten wywiad/ spowiedź osobistą, ponieważ tematyka polityczno-wywiadowcza generuje tyle skrajnych opinii, że czasami po ludzku się z autorem poglądowo nie zgadzałam. Co nie ujmuje wartości tej pozycji. Warto sięgnąć, by uszeregować swoją wizję środowiska agentów w Polsce. Zawsze warto spojrzeć na każdą sprawę z czyjejś perspektywy, to odświeża. Tym bardziej, że Piotr Wroński jest bardzo szczerym i emocjonalnym człowiekiem.

Roman Dłużniewski | 2016-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2016

Jednak sceptycznie podchodzę do tego wywiadu. Może więcej oczekiwałem i dlatego mnie rozczarował...?

Marcin | 2016-09-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 18 września 2016

W tej książce płk. Piotr Wroński opowiada o swoich pierwszych latach pracy tj. 1982-1989 kiedy pracował w wywiadzie PRL.

Opowiada o swoich zadaniach, sposobach pracy, opiniach z tego czasu, o swoim szkoleniu. O tym jak sytuacja w kraju była widziana przez ludzi z jego kręgu. Wspomina o zadaniach inwigilowania "Solidarności" (a właściwie jej zachodnich biur), o prowadzeniu spraw. Porusza też kwestię niszczenia akt i tzw. weryfikacji.

Lektura daje do myślenia, polecam!

Kanon24pl | 2016-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2016

Spowiedź życia Wrońskiego , to nie tylko wspomnienia ale także świetna analiza schyłku PRL-u . W książce znajduje się mnóstwo niuansów , które stają się zrozumiałe dla tych którzy pamiętają uwarunkowania tamtego okresu . Pasjonująca lektura , zwłaszcza fragmenty dotyczące opozycji , która budowała III RP .