Miłość w spadku

Miłość w spadku
miłość, marzenia
literatura piękna
Annettka93

Marina to typowa współczesna 30-latka. Jej życie jest nudne i naznaczone rutyną. Ma pracę, której nie lubi i narzeczonego, który nie ma dla niej czasu. Ma matkę, która za wszelką cenę pragnie wydać ją bogato za mąż i ojca-pantoflarza. Ma też marzenia, o które boi się zawalczyć... W wyniku splotu różnych nieoczekiwanych wydarzeń dziewczyna opuszcza swoje małe miasteczko i zaczyna wszystko od...

W wyniku splotu różnych nieoczekiwanych wydarzeń dziewczyna opuszcza swoje małe miasteczko i zaczyna wszystko od nowa. Uczy się pokonywać przeciwności losu i mierzyć z własnymi słabościami. Jej wysiłki zostają nagrodzone - poznaje miłość swojego życia, która została jej zapisana... w spadku, ale czy wszystko ułoży się po jej myśli?

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.wydawnictwolucky.pl/milosc-w-spadku

Ada | 2018-12-14
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2018
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Uff... zawzięłam się i przeczytałam w całości.
Ale... NIE POLECAM nikomu, kogo nużą piętrzące się przelukrowane epitety (treść jest wręcz nimi naszpikowana), irytują błędy merytoryczne i niespójność. Może to wina opracowania, może autorki? Nie wiem i nie zamierzam wnikać czytając kolejne jej powieści. Tu sam pomysł na książkę wydawał się fajny, ale wykonanie już nie...
Podsumowując - dawno nie czytałam tak długo książki przy okazji męcząc się.

Już dawno nie miałam okazji przeczytać tak dobrej powieści, która wściągnęłaby mnie bez reszty.
"Miłość w spadku" Agnieszki Rusin to powieść dająca nadzieję, motywująca bardziej niż niejeden poradnik psychologiczny.
Będę ją polecać każdemu!

Kolejna powieść autorki która nie wywarła na mnie jakiegoś pozytywnego wrażenia. Takie sobie babskie czytadło, które czyta się lekko i nic poza tym.
Początek bardzo dobry i ciekawy, ale potem zaczyna być już coraz bardziej nudno.
Denerwowała mnie bohaterka Marina. Osoba mimo swoich 30-tu lat bardzo niedojrzała emocjonalnie. Mimo że zdała sobie wcześniej sprawę, że nie kocha swojego narzeczonego dopiero przed ołtarzem go o tym poinformowała i uciekła.
Potem przypadek sprawił, że spotkała swoja pierwsza miłość i odnowiła z nim znajomość nie pytając czy ten ma rodzinę czy nie. I wreszcie zamieszkała a nawet wzięła ślub z człowiekiem którego wcale nie znała, chociaż ciągle powtarzała, ze pragnie małżeństwa tylko z miłości.
A jej mąż też jakoś nie przypadł mi do gustu. Przez matkę brakowało mu wiary w innego człowieka i w miłość. Dlatego ich małżeństwo było tylko na papierku mimo ze mieszkali ze sobą prawie przez rok, co wydawało mi się takie strasznie nierealne i naciągane.
Styl...

Gosia | 2018-03-24
Na półkach: Przeczytane, ROK 2018
Przeczytana: 24 marca 2018

Marina przygotowuje się do ślubu z Mateuszem, wymarzonym zięciem swojej matki. Nie jest pewna swoich uczuć a narzeczony bardziej zainteresowany jest sekretarką niż Mariną. Zmienia plany i ucieka sprzed ołtarza postanawiając wyjechać nad morze do koleżanki. Na dworcu spotyka dawną miłość z lat szkolnych. Paweł pomaga jej w pierwszych dniach w nowym miejscu. Marina znajduje pracę, na skutek nieporozumień ją traci, aż zatrudnia się jako opiekunka starszej pani. Dopiero przy pani Rozalii odzyskuje spokój, niestety nie na długo. Kiedy staruszka umiera zostawia testament z pewnymi zapisami na rzecz Mariny. Czy Marina będzie w stanie postąpić według jej woli i dokąd ją to doprowadzi?
Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie.

czerwiec7 | 2018-03-18
Przeczytana: 17 marca 2018

Bardzo fajna książka. O życiu, uczuciach, rozterkach i obawach.

zaczytana | 2017-04-10
Przeczytana: 29 marca 2017

Polecą książkę bardzo fajnie się ją czyta. Jest o miłości i zawiera śmieszne historie. jak sam tytuł mówi to jest książka opowiadająca o miłości, którą bohaterka dostała w spadku. Główną bohaterkę poznajemy przed przygotowaniami do ślub. Ale jej życie się zmieniło. Mogła liczyć tylko na siebie. Aż w końcu przyszła miłość.

olah211 | 2017-02-05
Przeczytana: 2016 rok

Świetna historia, bardzo dobrze opowiedziana. Nie można się oderwać.

Joanna | 2016-09-14

"Jeśli szukasz szczęścia, to go nie znajdziesz, samo znajdzie do ciebie drogę wtedy, gdy uzna, że jesteś na nie gotowy i nadszedł już ten właściwy czas."

Gosia M | 2016-07-05

Książka "Miłość w spadku" Agnieszki Rusin, to typowa komedia romantyczna. Lekka, łatwo i szybko się ją czyta. Historia dość przewidywalna, jednak podczas czytania każda z nas marzy by być na miejscu bohaterki...

Marina ro młoda kobieta, która ucieka sprzed ołtarza i wyjeżdża nad morze, by tam rozpocząć swoje nowe życie. Bez pracy, mieszkania powoli zaczyna radzić sobie. Znajduje pracę, która daje jej dużo radości, a co za tym idzie, w wyniku różnych sytuacji doprowadza do szczęśliwego zakończenia.
Polecam na leniwe, samotne wieczory ;)

Qulturasłowa | 2016-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Śmierć osoby z naszego otoczenia zawsze oznacza kres pewnego etapu w życiu. Uświadamiamy sobie, że już nigdy nie będziemy mogli ze zmarłym porozmawiać, pójść na spacer, podzielić się najgłębszymi sekretami. Śmierć to również czas, by wybaczyć zmarłemu doznane krzywdy, przykrości, by uwolnić się z krępujących więzów i ograniczeń. Rzadko jednak bywa tak, że z odejściem bliskiej osoby związany jest tak wspaniały prezent od losu, jakim jest nowa miłość.
Taka jednak niespodzianka przypadła w udziale trzydziestodwuletniej Marnie, mieszkance małej miejscowości na wschodnich rubieżach kraju. Wychowana przez despotyczną matkę, dla której życiowym celem było wydać bogato za mąż wszystkie swoje córki, nigdy nie odważyła się na jakikolwiek sprzeciw czy zaznaczenie swojej indywidualności. Z pokorą znosiła zarówno rozkazy matki, jak i znienawidzoną pracę w urzędzie pocztowym i niekompetentne kierownictwo, uległą postawę prezentowała również wobec narzeczonego Mateusza. Już same ich zaręczyny...