Camino de Santiago. Przewodnik dla pielgrzymów

Wydawnictwo: WAM
Miśka

Najdokładniejszy i najbardziej kompletny polski przewodnik po Camino de Santiago Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia francuskiej drogi św. Jakuba z Saint Jean Pied-de-Port do Santiago de Compostela. Szczegółowy opis drogi "zakręt po zakręcie" Czytelne i dokładne mapy Kilka wariantów przebiegu szlaku Profile wysokości Adresy miejsc noclegowych na całej...

Szczegółowy opis drogi "zakręt po zakręcie"
Czytelne i dokładne mapy
Kilka wariantów przebiegu szlaku
Profile wysokości
Adresy miejsc noclegowych na całej trasie
Opisy zabytków i miejsc wartych zobaczenia
Plany większych miejscowości
Lokalizacje sklepów, barów, punktów usługowych
Aktualne ceny, godziny otwarcia, dane kontaktowe
Źródła wody
Miejsca i godziny mszy świętych
Pełny opis drogi do Fisterry i Muxíi
Kilkaset zdjęć
Ponadto wskazówki:

Jak przygotować się do Camino?
Jak dotrzeć na miejsce startu?
Co warto (i czego nie warto) spakować do plecaka?

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2016

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

dobrerecenzje | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Szymon Pilarz to historyk i wielokrotny pielgrzym do Santiago de Compostela. W swoim przewodniku dla pielgrzyma zawarł wszystkie potrzebne do zaplanowania i przejścia pieszo francuskiej drogi św. Jakuba z Saint Jean Pied -de-Port do Santiago de Compostela.

Ludzie z całego świata maszerują do grobu św. Jakuba, także Polacy coraz liczniej dołączają do wspólnoty wędrującej do Santiago de Compostela. Camino to zupełnie inny rodzaj pielgrzymowania niż pielgrzymki na Jasną Górę. Jest to droga indywidualna w ciszy i skupieniu pokonywana w małym gronie, a często samotnie.

W przewodniku autor stara się przedstawić pielgrzymie problemy, podpowiedzieć rozwiązania, pomóc zaplanować trasę.

Główną część przewodnika stanowią prezentacje poszczególnych etapów, na które składają się: opisy drogi, mapy, charakterystyka schronisk, w których można się zatrzymać, oraz podpowiedzi co można jeszcze po drodze zobaczyć na trasie.

Na samym początku przewodnika autor zawarł genezę i historię...

MrSpeed Engine | 2018-03-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

Wybieram się w drogę ,więc napisze recenzję jak wrócę :)

Basiek | 2018-06-03
lolo6220 | 2018-04-21