Camino de Santiago. Przewodnik dla pielgrzymów

Wydawnictwo: WAM
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Miśka

Przewodnik zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia francuskiej drogi św. Jakuba z Saint Jean Pied-de-Port do Santiago de Compostela.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2016

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

dobrerecenzje | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Szymon Pilarz to historyk i wielokrotny pielgrzym do Santiago de Compostela. W swoim przewodniku dla pielgrzyma zawarł wszystkie potrzebne do zaplanowania i przejścia pieszo francuskiej drogi św. Jakuba z Saint Jean Pied -de-Port do Santiago de Compostela.

Ludzie z całego świata maszerują do grobu św. Jakuba, także Polacy coraz liczniej dołączają do wspólnoty wędrującej do Santiago de Compostela. Camino to zupełnie inny rodzaj pielgrzymowania niż pielgrzymki na Jasną Górę. Jest to droga indywidualna w ciszy i skupieniu pokonywana w małym gronie, a często samotnie.

W przewodniku autor stara się przedstawić pielgrzymie problemy, podpowiedzieć rozwiązania, pomóc zaplanować trasę.

Główną część przewodnika stanowią prezentacje poszczególnych etapów, na które składają się: opisy drogi, mapy, charakterystyka schronisk, w których można się zatrzymać, oraz podpowiedzi co można jeszcze po drodze zobaczyć na trasie.

Na samym początku przewodnika autor zawarł genezę i historię...

Lubczyk | 2017-05-20
mariola | 2017-01-01