Mądre i pożyteczne. Jak psychologia pomaga żyć

Seria: Oblicza Charaktery Wydawnictwo
Wydawnictwo: Charaktery
wiedza, psychologia
kaka84k

Książka „Mądre i pożyteczne. Jak psychologia pomaga żyć”, to kompendium wiedzy psychologicznej. Prezentuje ważne hipotezy, takie jak: Albert Bandura: teoria społecznego uczenia się, Leon Festinger: teoria dysonansu poznawczego, Abraham Tesser: model utrzymania samooceny, Robert Zajonc: efekt czystej ekspozycji, Edward Tory Higgins: teoria rozbieżności Ja, Jack Brehm: teoria reaktancji, Fritz...

Albert Bandura: teoria społecznego uczenia się, Leon Festinger: teoria dysonansu poznawczego, Abraham Tesser: model utrzymania samooceny, Robert Zajonc: efekt czystej ekspozycji, Edward Tory Higgins: teoria rozbieżności Ja, Jack Brehm: teoria reaktancji, Fritz Heider: teorie i błędy atrybucji, czy Philip Zimbardo: efekt Lucyfera.

Książka pokazuje jak wiedzę psychologiczną można wykorzystać w codziennym życiu. Służą temu proste przykłady, testy, psycho-zadania, kończące każdy tekst.
Dlaczego im więcej jest świadków dramatycznego zdarzenia, tym mniej chętnych do pomagania? Skąd bierze się w nas łatwość oceniania innych? Z jakiego powodu czasami zachowujemy się w sposób z pozoru kompletnie irracjonalny? Kiedy sukces przyjaciela powoduje, że mamy minę kwaśną jak cytryna?

Teksty zebrane w książce „Mądre i pożyteczne. Jak psychologia pomaga żyć” pokazują, że psychologia daje nam wiedzę o nas samych, o naszych bliskich, o świecie. Dzięki niej możemy zrozumieć przyczyny naszych zachowań i postaw. Pozwala tworzyć lepsze relacje rodzinne i zawodowe, a także skuteczniej radzić sobie z nałogami i osiągać cele.

źródło opisu: http://charaktery.eu

źródło okładki: http://charaktery.eu

AndziaBlue | 2017-03-24
Przeczytana: marzec 2017

W książce doszukałam się fałszywych informacji..nie wiem, na ile można jej ufać :)