rozwiń zwiń

Planet Hulk Omnibus

Okładka książki Planet Hulk Omnibus
Greg Pak Wydawnictwo: Panini Publishing Ltd komiksy
Kategoria:
komiksy
Tytuł oryginału:
Planet Hulk Omnibus
Wydawnictwo:
Panini Publishing Ltd
Data wydania:
2007-08-02
Data 1. wydania:
2007-08-02
Język:
angielski
ISBN:
1905239661
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Star Wars: Darth Vader. Tom 6: Powrót Dwórek Raffaele Ienco, Greg Pak, Ibraim Roberson, Luke Ross
Ocena 0,0
Star Wars: Dar... Raffaele Ienco, Gre...
Okładka książki Star Wars: Darth Vader. Tom 5: Cień cienia Marco Castiello, Raffaele Ienco, Greg Pak
Ocena 6,3
Star Wars: Dar... Marco Castiello, Ra...
Okładka książki Star Wars: Darth Vader. Tom 4: Szkarłatne Rządy Raffaele Ienco, Leonard Kirk, Greg Pak, Guiu Vilanova
Ocena 6,3
Star Wars: Dar... Raffaele Ienco, Leo...
Okładka książki Incredible Hercules Vol. 2 Clayton Henry, Ed McGuinness, Greg Pak, Fred Van Lente
Ocena 0,0
Incredible Her... Clayton Henry, Ed M...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
188
107

Na półkach: , , , ,

Ta opinia dotyczy dwóch publikacji, a mianowicie „Planet Hulk Omnibus” oraz „World War Hulk” autorstwa Grega Paka oraz szeregu rysowników na czele z Carlo Pagulayanem i Johnem Romitą Jr. Postanowiłem podzielić się łączną opinią na temat obu wydań, gdyż są one w zasadzie jednym wielkim story arkiem, który w latach 2006-2007 definiował postać Hulka.
Postać Hulka nie jest zbyt wdzięcznym materiałem dla scenarzysty. Motyw doktora Jekylla i pana Hyde’a został już dosłownie przeorany przez dekady wewnętrznej walki Bruce’a Bannera z jego zielonym alter ego, a w zasadzie pomijając ten wątek, Hulk zdaje się nie dawać twórcom większego pola do popisu. Przez lata był za to używany jako mięśniak, który gdy trzeba wspierał Avengers, a innego razu sam stanowił dla nich problem tocząc odwieczny bój między personami bohatera i potwora. Niezależnie od obranej strony, wiadomym było, że Hulk wrzeszczy, miażdży i robi zadymę, a Banner po wszystkim ma moralnego kaca; a jednak, mimo tego, że Hulk jest częścią uniwersum Marvela od dawien dawna, mniemam, że większości komiksiarzy ciężko byłoby wymienić chociaż jeden ikoniczny run z tą postacią. To jest, byłoby to trudnym zadaniem, gdyby nie Planeta Hulka i Wielka Wojna Hulka, ma się rozumieć.
Historiom tym udało się pokazać Hulka w innym wymiarze i dodać mu nieco głębi. Oto nasz zielony koleżka zostaje zdradzony przez grupę marvelowskich iluminatów i wystrzelony podstępnie w kosmos, by tam, na nieokreślonej rajskiej planecie nie stanowić już dla nikogo zagrożenia. Oczywiście plan nie idzie po myśli tęgich umysłów Starka, Reeda, Strange’a i Black Bolta i Hulk ląduje na okrutnej i pełnej przemocy planecie Sakaar, gdzie zamiast odnaleźć w końcu harmonię, od pierwszego momentu rzuca się w wir walki i zniszczenia, by następnie wrócić na Ziemię i przedyskutować ze swoimi dawnymi przyjaciółmi to i owo.
Hulk przybiera w tych historiach wiele masek: jest wybawicielem niewolników i rewolucjonistą obalającym tyranię, by sam zasiąść na tronie i budować lepsze jutro dla planety o zaskakująco zawiłej historii i zróżnicowanej sytuacji społecznej. Jest także siłą natury, personifikacją zemsty, kolosem nie do zatrzymania, który osiąga najwyższe poziomy gniewu i potęgi w swojej historii. Źródło nadziei i strachu, gorejący gniew, który można albo ukoić, albo spuścić ze smyczy, przywódca, przyjaciel, niewygodny problem… Niesamowite ile Greg Pak wyciągnął z tak prostej postaci. Hulk jest tu w końcu wielowymiarowym bohaterem, a nie zielonym buldożerem (chociaż ilość czystej, brutalnej jatki w obu komiksach osiąga zawrotne poziomy). Pakowi udaje się grać dwuznacznością i ambiwalencją sytuacji Hulka, który z jednej strony szuka sprawiedliwej zemsty na wydawać by się mogło prawdziwych potworach, z drugiej jednak wciąż pozostaje żądny krwi i sam do siebie pałą nienawiścią. Od zawsze była to również postać tragiczna, ale to tu Hulk otrzymuje bodaj najcięższe ciosy w swojej historii, gdzie cały jego trud i wysiłek włożony w zmianę siebie i swego otoczenia zostaje niezwykle brutalnie obrócony w pył.
Planeta Hulka dodatkowo świetnie wygląda – wyjątkowo podszedł mi design planety Sakaar i zamieszkujących ją raz. Scenariuszowa analogia Imperium Rzymskiego zostaje dopełniona artystyczną, a mi cieszą się oczy, gdy widzę kosmiczne walki gladiatorów i Hulka w rzymskim pióropuszu (notabene widoków tych nie trzeba od niedawna oglądać tylko na kartach komiksu, bowiem nowy film MCU, Thor: Ragnarok, przeniósł je na duży ekran). Poziom rysunków spada w moim odczuciu w World War Hulk, chociaż jednak chaotyczna miejscami kreska zdaje się współgrać z szaleństwem i kipiącą akcją scenariusza.
Jeżeli do tej pory nie zapoznaliście się z Planetą Hulka i Wielką Wojną Hulka, a latka lecą i strach pomyśleć, że od pierwszego wydania tych komiksów upłynęła już dekada, to polecam nadrobić zaległości. Są to bardzo przyjemne akcyjniaki, które w końcu robią z Hulka pełnoprawną postać, umiejętnie igrają z poczuciem moralności czytelnika oraz zapewniaj kilka epickich momentów i scen, które pamięta się na długo.

Ta opinia dotyczy dwóch publikacji, a mianowicie „Planet Hulk Omnibus” oraz „World War Hulk” autorstwa Grega Paka oraz szeregu rysowników na czele z Carlo Pagulayanem i Johnem Romitą Jr. Postanowiłem podzielić się łączną opinią na temat obu wydań, gdyż są one w zasadzie jednym wielkim story arkiem, który w latach 2006-2007 definiował postać Hulka.
Postać Hulka nie jest...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    12
  • Chcę przeczytać
    5
  • Komiksy
    2
  • 2017
    1
  • W oryginale
    1
  • Komiks
    1
  • Posiadam
    1
  • Komiksy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Planet Hulk Omnibus


Podobne książki

Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 7,0
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Świat Akwilonu. Orki i gobliny: Griim. Tom 03 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 7,7
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Idefiks i Nieugięci: Nieugięci robią niezły cyrk. Cédric Bacconnier, Yves Coulon, David Etien, Philippe Fenech, Simon Lecocq
Ocena 8,0
Idefiks i Nieu... Cédric Bacconnier,&...
Okładka książki Walkirie kresu dziejów – Record of Ragnarok #11 Takumi Fukui, Shinya Umemura
Ocena 8,0
Walkirie kresu... Takumi Fukui, Shiny...

Przeczytaj także