Zamki i pałace w Polsce

Wydawnictwo: P.H.W. Fenix
albumy
Sake

Zamek, w odróżnieniu od pałacu, jest zazwyczaj budowlą warowną. Wyróżnia się potężnym, wysokim murem obronnym z wieżami i basztami, a także barbakanem i zwodzonym mostem znajdującym się nad fosą. Nieodzowną częścią zamku jest dziedziniec, pełniący funkcje użytkowe i reprezentacyjne. Album zawiera nie tylko dokładne opisy, ale także ciekawe zdjęcia, które pozwolą Czytelnikowi wyobrazić sobie dawne życie książąt i królów. Książka może stać się inspiracją do zaplanowania wakacyjnych podróży bądź odkrycia kolejnej pasji, jaką może być poznawanie historii tych tajemniczych miejsc.

źródło opisu: http://phwfenix.pl/zamki_i_palace_w_polsce-p397.html

źródło okładki: http://phwfenix.pl/