Zbudowane, niezbudowane i nie do zbudowania. W poszukiwaniu znaczenia architektonicznego

Tłumaczenie: Barbara Gadomska
Wydawnictwo: Murator
The Built, the Unbuilt and the Unbuildable
sztuka
Emilian

Ta książka dowodzi, że nawet najbardziej wiarygodne fakty architektoniczne są w pewnej mierze fikcyjne. Budowle, podobnie jak większość obiektów sztuki, często zawierają w sobie wirtualny lub wymyślony element - i nie o to chodzi, że mogą zniknąć jak myśl, ale że nie są tak pewne, jak się to zazwyczaj wydaje, bowiem najważniejsze w nich jest to, aby nieść jakieś znaczenie. I właśnie nie same kamienie, ale znaczenia mogą być nietrwałe i błędne, związane z lokalnymi kulturami, które znikają lub ulegają zmianom.

źródło opisu: Wydawnictwo Murator, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie