Classical mythology

Wydawnictwo: Longman
religia
wositelec

Szczegółowe opracowanie naukowe dotyczące mitologii greckiej i rzymskiej. Autorzy książki opierają się o literaturę źródłową starożytnych twórców, takich jak : Homer, Sokrates, Platon, Sofokles, Owidiusz, Wergiliusz i Liwiusz. Bogate opisy źródłowe opatrują własnymi komentarzami naukowymi i przemyśleniami. W ostatnich dwóch rozdziałach książki nie zabrakło również opisu wpływów mitologii klasycznej na okres średniowiecza i czasy nowożytne, w tym absorpcji wielu elementów przez chrześcijaństwo.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

wositelec | 2016-06-25