Sekrety Piotrkowa

Seria: Sekrety
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
historia
klimczok6

Przyciemnione światło, powietrze gęste od papierosowego dymu i szmer przyciszonych rozmów tworzyły specyficzny klimat kawiarni „Pod Ormianinem” – co łączyło ją z twórcą „Pana Samochodzika” Zbigniewem Nienackim? Pewnego dnia na piotrkowskim rynku wystrzelono z armaty prochy lekarza – jaka historia kryje się za tym przerażającym zdarzeniem? Życie pewnej amerykańskiej sufrażystki mogłoby stanowić kanwę dla niejednego hollywoodzkiego scenariusza filmowego – czy znasz Ernestynę Polowsky?

Na kartach Sekretów Piotrkowa czas zatrzymał czterdzieści wspaniałych, zadziwiających, a czasami nawet mrożących krew w żyłach opowieści. Na odkrycie czekają m.in. tajemnice niedokończonej dzielnicy i bizantyjskiej kopuły, słabe oblicze Temidy oraz arcydzieło stworzone z opakowań po dezodorantach, sprężyny z łóżka i rurki od namiotu.

Na specjalnie wybranych unikatowych fotografiach możemy podziwiać zakamarki Piotrkowa Trybunalskiego i bezkarnie podróżując w czasie, odkrywać to czarodziejskie miasto na nowo!

źródło opisu: https://www.km.com.pl/oferta.php?groupid=24&idk=303

źródło okładki: https://www.km.com.pl/oferta.php?groupid=24&idk=303

Klaara | 2016-09-23

Opowieści o Piotrkowie Trybunalskim napisane przystępnie i interesująco. Niektóre dowcipne, inne "z dreszczykiem". Część informacji, dla mnie - rodowitej piotrkowianki, nie była nowością,ale było również sporo zaskakujących faktów. No i przede wszystkim piękne, unikalne, stare fotografie miasta. Polecam wszystkim lubiącym historię - nie tylko piotrkowianom.