Ostateczny cel

Okładka książki Ostateczny cel Alex Kava
Okładka książki Ostateczny cel
Alex Kava Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins Polska Cykl: Maggie O'Dell (tom 11) Seria: Z zimną krwią kryminał, sensacja, thriller
Maggie O'Dell (tom 11)
Alex Kava Maggie O'dell ostateczny cel

Alex Kava
Przedsmak zła (tom 0,5)
Dotyk zła – (tom 1)
W ułamku sekundy – (tom 2)
Łowca dusz – (tom 3)
Granice szaleństwa – (tom 4)
Zło konieczne – (tom 5)
Zabójczy wirus – (tom 6)
Czarny piątek – (tom 7)
Kolekcjoner – (tom 8)
Śmiertelne napięcie – (tom 9)
Płomienie śmierci – (tom 10)
Ostateczny cel – (tom 11)
Przeczytałam całość od początku do końca.
Bardzo dobra seria, choć najlepsze tomy pierwsze/początkowe i ostatnie. Bardzo dobra otoczka obyczajowa, świetnie oddane emocje. Co do zagadek kryminalnych, każda powieść to osobne śledztwo. Jednak najlepsze są te kryminalne. A niektóre tomy dotyczą spisku itp.
Bardzo niefajnie kończy się ostatni tom, ale już w opisie widzę, ze jest kolejny cykl z Ryderem i tam też występuje Maggie - tamten cykl stanowi kontynuację.
Trochę też mnie irytowała główna bohaterka, która jest taką świetną śledczą, a robi wszystko, co może, żeby zepsuć swoje życie osobiste. Ale jak rozumiem, miało to dodatkowo zachęcić czytelników.
Podobała mi się cała seria, polecam!

Alex Kava
Przedsmak zła (tom 0,5)
Dotyk zła – (tom 1)
W ułamku sekundy – (tom 2)
Łowca dusz – (tom 3)
Granice szaleństwa – (tom 4)
Zło konieczne – (tom 5)
Zabójczy wirus – (tom 6)
Czarny piątek – (tom 7)
Kolekcjoner – (tom 8)
Śmiertelne napięcie – (tom 9)
Płomienie śmierci – (tom 10)
Ostateczny cel – (tom 11)
Przeczytałam całość od początku do końca.
Bardzo dobra seria,...

Wow, co za świetna część.. Nie czytałam poprzednich 3 części, bo miały bardzo duży spadek ocen, a ta była wyżej oceniana, więc ją przeczytałam. I zajęło mi to ledwie 2 dni, bo naprawdę mega szybko się czyta tę książkę. Nie mogłam się oderwać do samego końca.

Zakończenie też było nieziemskie, chociaż akcja zakończyła się nagle i niespodziewanie, a miałam nadzieję, że koniec będzie bardziej brutalny, ale tak czy siak jestem zachwycona tą częścią.

No i z pewnością sięgnę po serię, która rozpoczyna się po tej części, czyli o Ryderze, bo bardzo go polubiłam.

11 tom przygód agentki FBI Maggie O'Dell (i jej partnera R.J. Tully'ego) jest epilogiem serii a zarazem wprowadzeniem do innego cyklu.

Przewaga dialogów nad opisami (niewiele nudziarstwa) może się spodobać czytelnikom lubiącym dynamiczną akcję.
Ogólnie - niższy poziom niż w większości książek Kavy.
Może zmęczenie materiału, słabszy okres a może mój przesyt autorką winduje powieść z oceną 6/10.

Alex Kava, a właściwie Sharon Kava nie bez powodu jest docenianą i lubianą autorką thrillerów psychologicznych.
Ostrzegam - nie stroni przed makabrycznymi i mocnymi opisami zbrodni.

Ogólnie - niższy poziom niż w większości książek Kavy.
Może zmęczenie materiału, słabszy okres a może mój przesyt autorką winduje...

To już 11 tom przygód agentki FBI Maggie O'Dell i jest to zarazem tom kończący tę serię. Ale jednocześnie jest to delikatne wprowadzenie do innej serii, a mianowicie o Ryderze Creedzie🙂

W tym tomie czuję już znaczne znudzenie postacią Maggie. Zbrodnie nadal są fajnie opisywane przez autorkę, ale z każdym tomem serii było coraz gorzej z postacią Maggie😐 Robi się ona nudna, ciągle wychodzą na światło dzienne jakieś jej zaburzenia, z którymi nic nie robi, a sama nie pptrafi sobie z nimi w ogóleporadzić. Z przebojowej agentki robi się słabą postacią, która boi się dosłownie wszystkiego😒

No i oczywiście autorka musiała znowu namącić w życiu Maggie, już Platt jest nie ważny😆 Trzeba było wrzucić nową miłostkę poza którą nasza agentka już świata nie widzi😆

Świetna pozycja

Świetna pozycja

O matko ale mi sie dluzylo... Dobrze ze to juz ostatnia czesc... Jedyna wyrazna postac to Maggie , reszta jakas taka bezbawna . Akcja byla malo iteresujaca i widac ze nie trzyma poczatku pierwszych czesci.

Książka z tej serii po raz kolejny okazała się być bardzo schematyczna, pobieżna i po prostu mierna. Przeciętna historia napisana chyba w tydzień. Zero emocji, zero rozbudowania akcji czy sylwetek bohaterów. Postać Maggie O'Dell spłaszczona do absurdalnego wręcz poziomu. Książkę czyta się szybko, ale nie wzbudziła ona we mnie żadnych innych odczuć poza irytacją. Na tle innych thrillerów ten wypada słabo i mdło.

[...]
Tully miał rację. Oboje studiowali przypadki i spotykali morderców, którzy bawili się w „złap mnie, jeśli potrafisz”.
[...]
„Wydawał się naprawdę dobrym człowiekiem – kiedy nie zabijał”.
Helen Morrison, lekarz, o Edzie Geinie w swojej książce „My Life Among the Serial Killers”
[...]
Chodziło o to – czego Hanna nigdy nie doceni i nie zrozumie tak jak on – że porzucone psy, które uratował, należały potem do najlepszych psów poszukiwaczy. Talent psa to tylko jeden z elementów ułatwiających szkolenie. Drugi to więź z trenerem. Uratowane psy ufały Creedowi bezgranicznie i były niezmiernie lojalne. Chciały się uczyć i pragnęły go zadowolić.

TO BYŁ MOCNY FINAŁ ! KAVA W NAJLEPSZYM WYDANIU !
Dużo się dzieje, mnóstwo emocji w tej ostatniej części.
Cholibka tyle pytań bez odpowiedzi, nierozstrzygniętych do końca wątków.
Ale na szczęście jest inny cyklu pt. „Ryder Creed”.
Z Creed'em zapoznajemy się właśnie w tym tomie.
ZDECYDOWANIE GORĄCO NAMAWIAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z CAŁYM CYKLEM ”MAGGIE O’DELL”.

[...]
„Wydawał się naprawdę dobrym człowiekiem – kiedy nie zabijał”.
[...]

Kolejny raz Pani Margaret ODell udało się! Moje wrażenie jest takie, że jeśli przeczyta się 1 lub 2 wybrane części z tej serii to jest książka fajna do czytania ale jeśli czytało się wszystkie to zaczyna to irytować bo jest to takie schematyczne. Główna bohaterka jest złapana ale zawsze ją ktoś uratuje lub pomoże wyjść z opresji.

Świetna, nie do oderwania się

Świetna, nie do oderwania się