Natalia LL. Texty. Teksty Natalii LL. O twórczości Natalii LL

Wydawnictwo: Galeria Bielska BWA
sztuka
psykhogenetika

Galeria Bielska BWA wydała w październiku 2004 roku książkę pt. „NATALIA LL TEXTY. Teksty Natalii LL. O twórczości Natalii LL". Zawiera ona m.in. unikatowe, nigdzie niepublikowane teksty autorskie artystki o ogromnej wartości intelektualnej, jej publikacje, które były dotąd umieszczane w katalogach wystaw bądź czasopismach w Polsce i za granicą, i znane one były jedynie nielicznej grupie odbiorców sztuki, a także teksty o artystce i fenomenie jej twórczości pióra polskich oraz zagranicznych krytyków i historyków sztuki z lat 1970-2004.Natalia LL od ponad czterdziestu lat uprawia bardzo oryginalną sztukę, wykorzystując malarstwo, rysunek, fotografię, instalację, rzeźbę, sztukę performance i wideo. Należy do czołówki polskich artystów medialnych oraz najważniejszych przedstawicielek sztuki feministycznej na świecie Jej eksperymenty formalne zawsze podbudowane były ogromną wiedzą i głębokimi przemyśleniami. Natalia LL już w latach 70. cieszyła się międzynarodowym uznaniem. Jej seria fotografii pt. „Sztuka konsumpcyjna" poruszyła uczestników 9 Biennale Młodej Sztuki w Paryżu. Mimo ogólnych inspiracji sztuką światową na przestrzeni dekad (np. konceptualizm, body art), ale także przekraczaniu wszelkich ram i konwencji, dla artystki najważniejsze są jej własne pytania o naturę sztuki; jej twórczość - oryginalna, osobista i niepowtarzalna - jest bardzo odrębna i trudno ją sklasyfikować. Książka ukazuje się w roku 40-lecia pracy twórczej artystki.

źródło opisu: http://galeriabielska.pl/?d=details&sek=Wydawnictwa&idArt=231

źródło okładki: http://galeriabielska.pl/?d=details&sek=Wydawnictwa&idArt=231