Generał Edmund Różycki jako organizator polskiej siły zbrojnej w Galicji w czasie powstania styczniowego

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
historia
Marianna30

Książka przybliża mniej znane epizody styczniowej insurekcji, nieopracowane jeszcze należycie w historiografii. Autor opisał organizację polskich jednostek powstańczych na terenie zaboru austriackiego pod komendą generała Edmunda Różyckiego. Przypomniał postać generała jako organizatora powstańczych formacji w Galicji. Starał się uchwycić różne aspekty działalności prowadzonej przez...

Autor opisał organizację polskich jednostek powstańczych na terenie zaboru austriackiego pod komendą generała Edmunda Różyckiego. Przypomniał postać generała jako organizatora powstańczych formacji w Galicji. Starał się uchwycić różne aspekty działalności prowadzonej przez Różyckiego, nie tylko jego udział w niepodległościowej konspiracji, ale także późniejsze losy – emigrację i rozpoczęcie misji dyplomatycznej.
By ukazać biografię tego nietuzinkowego człowieka odpowiadającego na wyzwania czasów, w których żył, konieczna była analiza materiałów archiwalnych, dokumentów z epoki. Niewątpliwie zwiększa to wartość poznawczą książki, będącej także hołdem dla tych wszystkich, którzy przelewali swoją krew za Ojczyznę…

źródło opisu: http://www.ksiezy-mlyn.com.pl/oferta.php?groupid=40&idk=286

źródło okładki: http://www.ksiezy-mlyn.com.pl/oferta.php?groupid=40&idk=286