Szczepionka śmierci

Wydawnictwo: Amber
Lazarus Strain
978-83-241-2832-7
szczepionka, śmierć, wirus, epidemia

W 1918 roku rzadki wirus grypy zabił 40 milionów ludzi - cztery razy więcej, niż zginęło podczas I wojny światowej. W XXI wieku naukowcy pracują nad rekonstrukcją tego szczepu wirusa... Doktor Dunbar z inspektoratu naukowo-medycznego prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa w tajnym instytucie. I usiłuje dociec, nad czym naprawdę tam pracowano. Jeśli to tylko wirus grypy, dlaczego do akcji wkracza wojsko? Gdy giną kolejni ludzie, na jaw wychodzi przerażający plan. Globalna katastrofa może się powtórzyć. Tym razem jednak nie będzie to pandemia, tylko celowe działanie człowieka...

mariusz | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

"Szczepionka śmierci" to thriller medyczny bardzo na czasie, niezwykle realistycznie napisany. Książka opisuje problem światowego terroryzmu z którym wzmaga się współczesny świat i możliwość ataku terrorystycznego przy użyciu broni biologicznej. Pisząc iż książka jest na czasie miałem na myśli obecną walkę służb medycznych z wirusem ebola który zawitał w ostatnim czasie także do Europy. Autor jak zwykle doskonale przygotowany w tematyce medycznej co czyni jego powieść bardzo wiarygodną.
Ken McClure nie zawodzi, kolejna bardzo dobra powieść tego pisarza, polecam!

betina360 | 2015-10-09
Na półkach: Mclure, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 października 2015

Nieznani sprawcy wlamuja sie do tajnego instytutu i wypuszczaja niebezpieczne malpy oraz bestialsko morduja naukowca. Policja mysli ze to ekolodzy. Jednak rzad wysyla specjaliste z Ministerstwa Zdrowia. Wojsko robi wszystko by znalezc zaginione zwierzeta bo zarazone sa niebezpieczna dla ludzi grypa ktora moze zabic. W 1918 r rzadki rodzaj grypy zabil 40 milionow ludzi. To wiecej niz zginelo podczas I wojny swiatowej.

gwiazdka | 2013-06-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Lekki i przyjemny thriller medyczny, przeczytałam w ciągu jednego wieczora. Rzecz polega na tym, że na jedno z laboratoriów dokonano napadu, wypuszczono zwierzęta i zamordowano naukowca. Oczywiście podjęte zostało śledztwo, które prowadziło do kilku wątków, jednak prawda okazała się czymś, czego żaden bohater się nie spodziewał. Mnie jednak zakończenie nie zaskoczyło, spodziewałam się tego już od połowy książki, chociaż rzadko umiem odgadnąć sprawcę. A tu nawet przewidziałam skutki. Pomimo to książka była bardzo przyjemną lekturą.

emka | 2012-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2012

Książka rewelacyjna, zakończenie jeszcze lepsze. Mimo że pozycje tego autora dotyczą tematów stricte medycznych, laik w tej materii nie zanudzi się podczas czytania i nie zagubi w gąszczu niezrozumiałych terminów. Polecam.

Dora | 2012-09-07
Przeczytana: sierpień 2012

Rewelacyjna książka. Nie tylko czyta się ją bardzo szybko, do tego zawiera dużo ciekawie przedstawionych informacji związanych z badaniami nad wirusem grypy oraz wytwarzaniem szczepionek zapobiegających temu wirusowi. Polecam!

zosia zoia | 2010-12-18
Przeczytana: grudzień 2009

To trzecia książka tego autora i coraz bardziej mi się podoba tematyka prawdopodobna i poparta doświadczeniem medycznym twórcy tej pełnej grozy wizji ataku terrorystycznego.

Esme | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Ilość naukowych informacji zawartych w tej książce jest jedynie na tyle duża (lub raczej mała), aby można było zrozumieć fabułę. Dialogi są proste i nieskomplikowane. Nie ma tu też dużej ilości wątków, ale występują częste zwroty wydarzeń. Choć książka jest momentami dość przewidywalna, to jednak czyta się ją z zaciekawieniem. Bez wątpienia plusem jest to, iż zadbano, aby wydarzenia brzmiały wiarygodnie. Można też co nieco dowiedzieć się, na czym polega produkcja szczepionek, co już samo w sobie jest ciekawe. Głównemu bohaterowi nie można też niczego zarzucić - jest po prostu zwykłym człowiekiem, a nie superbohaterem. Drobnym minusem jest momentami pisany na poziomie dziecka (przewidywalny lub nienaturalny) dialog, jednak występuje to na tyle rzadko, że można wybaczyć autorowi. Ot, typowa pozycja do poczytania w hamaku czy bujanym fotelu dla odpoczynku.

ennkaa | 2011-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2011

Trochę się dziwię ,ze ta pozycja mi się nie podoba. Teoretycznie ma wszystko co lubię. To thriller medyczny (czyli to co tygrysy lubią najbardziej:) ), lekko katastroficzna wizja, bezradnego wobec terroryzmu, świata. Wątki wyważone, dość ciekawe...
Czyli niby wszystko jest ale ducha...nie ma.
Książka mi się jakoś ciągnęła, nie potrafiłam się przejąć, nie potrafiłam się dać zaskoczyć, nie dałam się zaciekawić. Może to ze mną coś nie tak, ale nie mogę recenzować czytelnika więc recenzuję książkę.
Ostatecznie ją zmęczyłam. W między czasie przeczytałam kilka innych a do tej wracałam bardziej z poczucia obowiązku niż zaciekawienia.
Ogólnie nie polecam. Kolejny dowód na to,że dobre pisarstwo to nie tylko dobre rzemiosło, którego w tej książce na pewno nie zabrakło.

Czar0wnica | 2015-05-27
Przeczytana: 27 maja 2015

Czyta się szybko, intryga fajna. Niestety w połowie książki można się jej domyślić. Historia jakby pisana naprędce, brak mi jakiejś głębi, tła. Bohaterowie nie mają wyraźnych cech charakteru, może dlatego na początku łatwo je pomylić. W sumie - po Cooku, Gerritsen i Palmerze - średniawo.

Karolina | 2013-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo ciekawa pozycja, mozna sie duzo dowiedziec na temat eksperymentow, wirusow, jak powstaja szczepionki i czy naprawde maja zbawienne dzialania, moze sa tylko biologiczna bronia majaca na celu przetrwanie silniejszych populacji co doprowadzi do powstania Nowego Swiata.