Duchowe znaczenie przebaczenia

Tłumaczenie: Michał Waśniewski
Wydawnictwo: Genesis
Die okkulte Bedeutung des Verzeihens
mateuszadrian

Problem przebaczenia to centralne zagadnienie obecnej epoki. Autor przedstawia temat przebaczenia w sposób niezwykle głęboki, z punktu widzenia współczesnej nauki duchowej. Na podstawie konkretnych przykładów omawia ogromne znaczenie przebaczenia zarówno dla tego, kto przebacza, jak i dla tego, któremu się przebacza. Punktem wyjścia do prawdziwego poznania tego problemu jest dla autora związek między siedmioma prośbami modlitwy Ojcze Nasz a siedmioma epokami kultur poatlantydzkich. Piąta prośba tej modlitwy: "I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" dotyczy przede wszystkim właśnie obecnej, piątej epoki poatlantydzkiej. W większości dyskusji pomija się pozytywne znaczenie "przebaczenia", które jest przeciwstawne do negatywnego pojęcia "winy". Można również powiedzieć, że jest to przeciwstawienie myślenia starotestamentowego, skierowanego wyłącznie na nakazy i myślenia opartego na ideałach przyszłości, na wolności i miłości. Autor w sposób niezwykle przystępny ukazuje ogromną siłę duchową, jaka tkwi w prawdziwym akcie przebaczenia - siłę, która jest tak ważna dla dalszego rozwoju zarówno indywidualnego człowieka jak i całej ludzkości.

źródło opisu: http://www.wydawnictwogenesis.pl/product_info.php?products_id=46

źródło okładki: http://www.wydawnictwogenesis.pl/product_info.php?products_id=46

mateuszadrian | 2016-06-24
Przeczytana: 18 maja 2017