Thunderbolts Volume 2: Red Scare
Thunderbolts
komiksy
Bastard

W drugiej opowieści o grupie bezwzględnych antybohaterów, którzy walczą ze złem w każdej postaci, fabuła zaprowadzi nas m.in. na Bliski Wschód, do Rosji i Londynu. Deadpool, Elektra, Punisher, Agent Venom i Czerwony Hulk dopiero co poradzili sobie z jednym wielkim zagrożeniem, a już stają przed kolejnym. Okazuje się, że pewien terrorysta ma do dyspozycji sporą porcję zbroi Crimson Dynamo napędzanych energią Gamma. To coś, co może zmienić układ sił na całym świecie. W dodatku terrorysta okazuje się krewnym jednego z bohaterów serii Thunderbolts.

Twórcami tomu Czerwony postrach są scenarzyści Daniel Way (Deadpool, Venom) i Charles Soule (She-Hulk, Inhuman, Death of Wolverine) oraz rysownicy Phil Noto (X-23, Black Widow) i Steve Dillon (Punisher, Kaznodzieja).

źródło opisu: Egmont 2016

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/seria,265.html

Bastard | 2016-09-09
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

5/10 – PRZECIĘTNA

Thunderbolts są bliscy rozpadu, kiedy to w szeregach grupy dochodzi do buntu. Tymczasem na scenie pojawia się nowy, niezwykle niebezpieczny terrorysta. Tworzy on armię Crimson Dynamo - najemników wyposażonych w napędzane energią gamma kombinezony bojowe. Sytuacja komplikuje się, kiedy wychodzi na jaw, że ów terrorysta jest bardzo blisko powiązany z jednym z członków Thunderbolts.

„Czerwony postrach” to komiks zdecydowanie lepszy od swojego poprzednika. Dlaczego? Po pierwsze w końcu pojawia się jakiś zalążek intrygi, który sprawia, że fabuła nie jest jedynie pretekstem do ukazania efektownej rozpierduchy. Wreszcie mamy też trochę z bohaterów, którzy nie są już tylko i wyłącznie terminatorami, mającymi na celu wykosić wszystko co się rusza w ich najbliższym otoczeniu. Oczywiście wszyscy oni to nadal nieźli psychole, w czym przoduje mający totalnego zajoba Punisher, no ale cóż… taki już urok tej grupy. Ta w jakimś sensie w końcu się konsoliduje, chociaż tylko na...

Oren | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

Zdecydowanie lepsza część niż poprzednia. Poprawiona kreska, bardziej ciekawe dialogi i jakoś tak bardziej wszystko trzymało się całości. Może to fakt że ta część jest bardziej opowiadana przez Punishera a nie generała Rossa...

"Czerwony postrach" jest zdecydowanie lepszy od "Bez pardonu", jednak nadal nie jest to komiks idealny. Liczyłem, że podwodna żegluga wyzwoli psychopatyczne skłonności głównych bohaterów, niestety tak się nie stało. Niemniej, mamy już jakąś intrygę i zalążek fabuły. Poza tym bez zmian - sieka i hektolitry rozlanej krwi. Spodobało mi się również, że Punisher zaczął działać w pewnych kwestiach na własną rękę. Poprawie uległa warstwa graficzna, wiąże się to z faktem, iż Dillon nie ilustrował całości tego tomu.

Pan Burito | 2016-11-11
Przeczytana: 29 października 2016

Ahh...Thunderbolts. Ta seria jest moim zdaniem Marvelowym spojrzeniem na Suicide Squad, pełno krwi, trupów i bezwzględnych głównych bohaterów. Drugi tom tej serii jest zdecydowanie lepszy od pierwszego, Elektra mnie nie wkurza, Leader mnie nie irytuje, a całość jest genialnie narysowana. Pod koniec na chwilę wracamy do stylu Dillona ale i tak czyta się to równie przyjemnie.

Eddi | 2017-01-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Zaskakująco sympatyczna historia. Posiada kilka dziur fabularnych, gdzie nie gdzie przydało by się kilka dodatkowych kadrów ale jak usiadłem do czytania to skończyłem wraz z ostatnią stroną. Tak więc z czystym sumieniem mogę polecić ten tom. Chociaż osoby nie czytające pierwszego tomu będą tutaj trochę zagubione.

posterchild | 2016-12-21
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Fabuła jak fabuła, ale dzięki temu, że Dillon ilustrował tylko ostatni segment/zeszyt tej historii, dało się to nawet czytać.
Dwa pierwsze tomy Thunderbolts mogą zniechęcać, ale są konieczne do wgryzienia się w genezę tej grupy.
Zapewniam, że w trzecim tomie jest o niebo lepiej.
Jest nadzieja dla tej serii!

Oliee | 2018-05-20
Na półkach: Egmont, Marvel, Komiksy, Przeczytane