Udar. Poradnik dla pacjentów i ich bliskich

Wydawnictwo: Agora SA
zdrowie, medycyna
youstyna

Przewodnik po "chorowaniu" i "zdrowieniu" kierowany do pacjentów i ich bliskich. Wybitni polscy specjaliści - neurolodzy, kardiolodzy, logopedzi, fizjoterapeuci, psycholodzy, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dają bezcenne praktyczne wskazówki, które pomagają w walce o zdrowie. Przewodnik ilustrują historie pacjentów, którzy sami opowiadają o życiu po udarze, lub opowiedziane przez specjalistów.

Udar - Skąd się bierze / Leczenie / Skutki / Rehabilitacja / Życie po udarze / Dieta / Historie pacjentów / Świadczenia należne chorym / Profilaktyka

źródło opisu: http://bonito.pl/k-1743902-udar-poradnik-dla-pacjentow-i-ich-bliskich

źródło okładki: http://bonito.pl/k-1743902-udar-poradnik-dla-pacjentow-i-ich-bliskich

marplezet | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Praktyczny poradnik dla osób niezwiązanych z medycyną przybliżający groźne zjawisko rocznie dotykające ok. 70.000 ludzi. Treść została podzielona na kilka tematycznych bloków. I tak dowiadujemy się, czym jest udar, jak do niego dochodzi i jakie są jego rodzaje, jak się objawia i co należy zrobić w pierwszych godzinach po jego wystąpieniu. Poznajemy objawy udaru; szkody, jakie może wyrządzić w organizmie oraz poszczególne etapy rehabilitacji i usprawniania. Dowiadujemy się o nowoczesnych metodach poprawiania jakości życia osób, które przeszły udar, takich jak np. CyberOko.

Wiele miejsca poświęcono także profilaktyce udaru. Niby nic nowego – trzeba zdrowo się odżywiać, regularnie się ruszać, dbać o wagę i kontrolować ciśnienie, nie palić, nie solić i nie pić alkoholu. Taki styl życia przy okazji pozwoli uniknąć wielu innych schorzeń. Autorzy poradnika, w oparciu o najnowsze wyniki badań i po konsultacji ze specjalistami, podają również czynniki ryzyka sprzyjające wystąpieniu udaru....

nocny_marek | 2016-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Plusy:
- przejrzysty układ treści,
- przystępny język,
- interdyscyplinarność (swoją wiedzą na temat postępowania 'okołoudarowego' dzielą się fizjoterapeuci, kardiolodzy, neurolodzy, geriatra, instruktor jazdy, językoznawca, laryngolog, neurologopeda, neuropsycholog i jeszcze kilku innych specjalistów), - dane (np. wysokości zasiłków) zawarte w dziale o świadczeniach należnych chorym i ich opiekunom jak najbardziej aktualne,
- adresy stron internetowych i numery telefonów gdzie można szukać porad i wsparcia.
Czas na minusy. Wiem, że to nie podręcznik rehabilitacyjno-pielęgniarski, ale jak dla mnie (piszę to jako członek rodziny udarowca) zbyt mało praktycznych porad dotyczących rehabilitacji w domu.
Publikacja potrzebna, jest w niej bardzo dużo przydatnych informacji, ale jednak zbyt mało porad jak na 'poradnik' zwłaszcza, że prawdziwe życie nijak się ma do teorii i każdy ze swoim chorym zostaje sam.
Marudzę, ale polecam. Nawet bardzo.