Baśnie świata

Wydawnictwo: Dragon
Adriana

Książka zawiera obszerny zbiór najpiękniejszych baśni z różnych stron świata. Są wśród nich zarówno te, które pamiętamy z dzieciństwa: Czerwony Kapturek, Roszpunka, Śpiąca Królewna czy Lampa Alladyna, jak i mniej znane. Fascynujące baśniowe opowieści wzbogacają nastrojowe i pobudzające wyobraźnię ilustracje wybitnych autorów.

źródło opisu: http://wydawnictwo-dragon.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo-dragon.pl/

klaudiabla2 | 2016-08-13
Przeczytana: 23 lipca 2016

Czytanie bajek dzieciom to niezwykle ważny rytuał. Niesie ze sobą tylko i wyłącznie liczne korzyści. W moim przypadku czytanie od małego obudziło ogromną miłość do książek, sprawiło, że zawsze miałam bujną wyobraźnię, pamięć taką, że mogłam mniej się uczyć, a i tak wszystko pamiętałam. Książki to też wspaniałe wspomnienia i przygody. Postanowiłam, że mojemu synkowi będę czytać jeszcze w brzuszku, a później będę go uczyć do zasypiania przy bajkach. Na początek chodziło mi przede wszystkim o piękne baśnie, których będzie można posłuchać.

Znajdziemy tu zbiór osiemdziesięciu baśni z całego świata. Od bajek polskich, po syberyjskie i afrykańskie. Znane i nieznane. Gdy tylko odpakowałam paczkę sama musiałam sobie niektóre z nich przeczytać i przypomnieć. Bajki nie są długie, zarówno Brzydkie kaczątko czy wcześniej mi obce Stańcowane pantofelki mają podobną długość. Taką, żeby opowiedzieć bajkę, cały czas utrzymać zainteresowanie malucha, a jednocześnie go nie zanudzić.

Każda historia...

Joanna | 2017-02-26