Strażnicy Marca Polo

Wydawnictwo: Arkady
The guardians of Marco Polo
sensacja, kryminał
Melanie

Doskonale napisana, oparta na faktach powieść sensacyjna z wielką tajemnicą w tle. Czy wreszcie poznamy prawdę? Gdy Alex i Nicole znajdują stary chiński pergamin, nie maja pojęcia, dokąd to odkrycie ich zaprowadzi. Myślą, że tajemniczy zwój wskazuje drogę do grobowca Czyngis-chana. W rzeczywistości kieruje ich na trop skarbów zaginionych ponad 800 lat temu i wciąga w wir zaskakujących zdarzeń....

Gdy Alex i Nicole znajdują stary chiński pergamin, nie maja pojęcia, dokąd to odkrycie ich zaprowadzi. Myślą, że tajemniczy zwój wskazuje drogę do grobowca Czyngis-chana. W rzeczywistości kieruje ich na trop skarbów zaginionych ponad 800 lat temu i wciąga w wir zaskakujących zdarzeń. Alex i Nicole z narażeniem życia starają się poznać prawdę. Wciąż jednak mają więcej pytań niż odpowiedzi.
Dlaczego wnuk bezwzględnego Czyngis-chana przyjaźnił się z 20-letnim chrześcijaninem Marco Polo? Czy przez kolejne 17 lat Marco żył w Chinach w stanie bezżennym czy też postępował zgodnie z oficjalnymi obyczajami Państwa Środka i wybrał wielożeństwo? Czy miał dzieci? Jakiej tajemnicy państwowej strzegł Marco Polo i jego strażnicy?
Jednak nie tylko Alex i Nicole poszukują grobowca Czyngis-chana. Inni również chcą znaleźć odpowiedzi na wiele pytań i nie cofną się przed zbrodnią, by je poznać. Czy nasi bohaterowie przeżyją misterny plan schwytania ich w pułapkę? A przede wszystkim, czy zdążą przed spełnieniem się klątwy grobowca Czyngis-chana? Czy strażnicy mogą ich ocalić, a jednocześnie zachować tajemnice grobowca, czy też będą musieli dokonać bolesnego wyboru?

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/straznicy-marca-polo-p-764234.html

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/straznicy-marca-polo-p-764234.html

Qulturasłowa | 2017-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Z wizytą w Państwie Środka…
„Szczęśli¬wy jest naród, które¬go his¬to¬ria jest nudna” – pisał Monteskiusz, a stwierdzenie to doskonale oddaje sytuację wielu państw, nie tylko Polski. Również Chiny doświadczyły w swojej przeszłości wielu traumatycznych momentów, również tamte ziemie spływały krwią. Co więcej, również w historii Państwa Środka kryje się wiele wydarzeń, które po dziś dzień pozostają tajemnicą. Zagadką jest choćby to, w jaki sposób potężne państwo, któremu przypisuje się wynalezienie prochu, papieru i jedwabiu, a także broni palnej, druku i papierowych pieniędzy, na wiele lat popadło w zapomnienie, zżerane od środka przez organy władzy niczym rak.
Chińską kulturę, skomplikowane losy państwa, przybliża nam Czesław Szarycz w swojej debiutanckiej powieści sensacyjno-przygodowej „Strażnicy Marca Polo”. Opublikowana nakładem wydawnictwa ARKADY książka to prawdziwa gratka nie tylko dla entuzjastów historii, ale i dla wszystkich wielbicieli tajemnic, którzy z zapałem śledzili...

Przemek | 2017-01-20
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Jakiś czas temu słyszałem audycję z cyklu Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego właśnie o tej książce. Audycja była bardzo ciekawa i wiele obiecywałem sobie po książce. Cóż... uważam, że to świetny materiał na przygodowy film akcji z ambicjami historycznymi, ale gdy się czyta, to już nie jest tak fajnie. Początek, rozgrywający się daaaaawno temu, jest super! Ale potem, gdy przenosimy się już do współczesności... nie jestem krytykiem literackim, ale IMHO problemem jest warsztat. Ok, tyle.

GranatowaZakładka | 2016-09-08
sourgirl8 | 2017-05-15