Eyewitness Guides - Epidemic
medycyna, zdrowie, choroby, epidemie, zarazy
zdrowie, medycyna
Nebulka

Książka w oryginalny i fascynujący sposób opowiada o zarazach ogarniających świat i sposobach walk z nimi. Kolorowe zdjęcia, modele drobnoustrojów chorobotwórczych, niezwykła podróż w świat mikroorganizmów, chorób i epidemii. Patrzę: na śmiercionośne bakterie atakujące organizm, na antybiotyki sprzed 5000 lat, na najgroźniejsze "gorące" wirusy. Podziwiam: leki kryjące się w głębi lasów...

Podziwiam: leki kryjące się w głębi lasów deszczowych, siłę antybiotyków, mikroorganizmy mogące oszukać układ immunologiczny, rośliny zwalczające choroby.

Poznaję: dlaczego tak trudno wyeliminować malarię, jak durowa Mary zyskała swój przydomek, jak przebiegały epidemie Czarnej Śmierci, jak niektóre zwierzęta przenoszą choroby i wiele, wiele więcej.

źródło opisu: opis z tyłu okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Nebulka | 2016-06-23