rozwińzwiń

Futbolowa rewolucja

Okładka książki Futbolowa rewolucja Jim Keoghan
Okładka książki Futbolowa rewolucja
Jim Keoghan Wydawnictwo: Magnus Seria: Ciepło/Zimno reportaż
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Ciepło/Zimno
Wydawnictwo:
Magnus
Data wydania:
2016-06-20
Data 1. wyd. pol.:
2016-06-20
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788394205980
Tagi:
kibice futbol against modern football
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
17 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
141
36

Na półkach: , ,

Ciekawa pozycja (szczególnie w kontekście zamieszania z "Superligą" jaką nam ostatnio zafundowały topowe kluby).

Książka traktująca głównie o stosunkach włascicielskich w klubach.

Na czele klubu powinien stać hojny darczyńca?
Czy też moze grupa kibiców zebrana w "Supporters Trust'y" lub tez "socios" jak np. Barcelonie ?

Kto lepiej zadba o interesy klubu?
Czy kibice są wstanie sami (bez portfeli biznesmenów/bogatych wlascicieli) zarzadzać klubem i prowadzić go do sukcesów?

Pytań jest wiele, a sam autor nie mówi nam ani tak ani nie. Problem jest bardzo zawiły.

Na bardzo licznych przykładach autor pokazuje jak ewoluowały kluby. Dlaczego w Niemczech kluby należą do kibiców, a w Anglii nie... przynajmniej w zdecydowanej większości!

Zmiany własnościowe w ostatnich 20-30 latach były bardzo burzliwe z uwagi na ogromny przypływ gotówki w futbolu. Walka o dobrobyt oznaczała życie "ponad stan" dla ogromnej większości klubów. Wszystko by dostać się do sytej Premier League. Niektorzy na tym skorzystali (Chelsea, M.City, PSG),inni fatalnie prowadzeni niemalże skonczyli jako bankruci tonąc w długach (Bradford, Leeds, Bolton, Portsmouth, York City, Northampton,Bournemouth, Brighton i mnóstwo innych przykładów!),jeszcze inni w końcu oglosili upadłość przekreslając ponad stuletnią historię, bardzo bogatą i utytułowaną niekiedy (np. Bury FC)!

Okropne prowadzenie klubów sprawiło ze kibice niekiedy wzięli sprawy swoich ukonaych klubow we własne ręce (Wimbledon, United of Manchester, Exeter itd.). Efekty były raz lepsze, raz gorsze.

Niekiedy kibice woleli wrócić do sytuacji, gdy właścicielem klubu był jeden człowiek. Marzyli ze ich klub przejmie czlowiek w typie Abramovicha, który wpompuje pieniądze i zapewni sukcesy! Jakże bolesne musiało być rozczarowanie wielu z nich gdy okazywało się ze finansują kluby na kredyt prowadząc do ogromnych zadłużń klubów. Wtedy często pryskali z klubów ponownie je sprzedając.

Książka jest bardzo bogata w przykłady i różnorodność sytuacji. Pozwala poznać kawał historii i zrozumieć funkcjonowanie bardzo wielu klubów w Anglii na kazdym poziomie profesjonalnej piłki (także tej amatorskiej lub balansującej pomiędzy tymi poziomami).

Dla mnie bomba.

Książka zasługuje na wyróżnienie w dziale "futbol". 8,5/10!

Ciekawa pozycja (szczególnie w kontekście zamieszania z "Superligą" jaką nam ostatnio zafundowały topowe kluby).

Książka traktująca głównie o stosunkach włascicielskich w klubach.

Na czele klubu powinien stać hojny darczyńca?
Czy też moze grupa kibiców zebrana w "Supporters Trust'y" lub tez "socios" jak np. Barcelonie ?

Kto lepiej zadba o interesy klubu?
Czy kibice są...

więcej Pokaż mimo to

avatar
159
157

Na półkach:

Niezwykle ciekawa lektura w kontekście zarządzania klubami piłkarskimi. Podział książki bardzo przejrzysty - podróż od historii tworzenia konsorcjów kibiców zakończonych powodzeniem, przez te nieudane przejęcia klubów przez grupy kibicowskie, aż po porównanie jak wygląda struktura zarządzania klubami piłkarskimi oraz hierarchia prawna występująca w hiszpańskich oraz niemieckich ligach. Momentami encyklopedyczny język trochę nuży, niektóre sytuacje w dwóch odrębnych klubach są tak do siebie podobne, że kolejna historia staje się już trochę nużąca.
Lektura zdecydowanie dla miłośników futbolu, którzy interesują się kwestiami prawnymi oraz zarządzania występującymi głównie w lidze angielskiej.

Niezwykle ciekawa lektura w kontekście zarządzania klubami piłkarskimi. Podział książki bardzo przejrzysty - podróż od historii tworzenia konsorcjów kibiców zakończonych powodzeniem, przez te nieudane przejęcia klubów przez grupy kibicowskie, aż po porównanie jak wygląda struktura zarządzania klubami piłkarskimi oraz hierarchia prawna występująca w hiszpańskich oraz...

więcej Pokaż mimo to

avatar
211
42

Na półkach: , , ,

Ciekawa pozycja nie tylko o futbolu, ale i o zarządzaniu oraz organizowaniu się kibiców. Sporo przykładów z Anglii, kilka z Europy, niektóre bardzo podobne, przez co czasem lektura może robić się nużąca. Warto jednak przeczytać choćby z powodu ciekawego spojrzenia na pieniądz w futbolu, który nie tylko buduje, ale i - przez nadmiar - niszczy. Ciekawie też wytłumaczony jest proces, który doprowadził do potęgi pieniądza w piłce

Ciekawa pozycja nie tylko o futbolu, ale i o zarządzaniu oraz organizowaniu się kibiców. Sporo przykładów z Anglii, kilka z Europy, niektóre bardzo podobne, przez co czasem lektura może robić się nużąca. Warto jednak przeczytać choćby z powodu ciekawego spojrzenia na pieniądz w futbolu, który nie tylko buduje, ale i - przez nadmiar - niszczy. Ciekawie też wytłumaczony jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar
199
123

Na półkach:

Futbolowa rewolucja - czas kibiców

W ramach współpracy, ostatnią książką jaką przeczytałem z wydawnictwa Magnus, była "Futbolowa rewolucja". Czas, w którym to kibice wkraczają do gry i rządzą piłkarskim klubem, co jak się okazuje nie jest rzadko spotykane.

Książka zaczyna się wstępem do polskiego wydania, napisanego przez Stowarzyszenie na rzecz Demokracji w Sporcie oraz podziękowaniami i wstępem autora. Lekturę kończy epilog.

Epilogiem jest spotkanie z 16 listopada 2013 roku pomiędzy AFC Wimbledon a Portsmouth. Daty ani pojedynku pewnie nie pamięta już nikt, ale autor zwrócił uwagę na drużyny. Z jednej strony ekipa Wimbledonu, jedna z najbardziej kojarzonych z koncepcją punk football, klub który jest prowadzony przez fanów i odnosi sukcesy, którego szczegółowe losy poznamy w treści lektury. Z drugiej zaś klub, który sam jeszcze pamiętam jako ten wielki z Premier League, który miał w składzie takie nazwiska jak Glen Johnson, Jarmain Defoe, Kevin Prince Boateng, Peter Crouch, Franz Kaboul czy Muntari, trenerem takim jak Redknapp... Zespół, który zaliczył najbardziej spektakularny spadek w historii angielskiej piłki nożnej.

W książce znajdziemy między innymi historię wspomnianego Wimbledonu, strukturę socios w FC Barcelonie czy Bayernie, rewolucje w Swansea, Exeter, czy w United of Manchester.

Autor szukał odpowiedzi na pytanie co znaczy bycie kibicem. Do jakiego stopnia można być fanem, co na rzecz klubu można zrobić, jak się poświecić. Na wszystkie z nich znajdziemy odpowiedź. Ta książka jest właśnie o roli i historii kibica.

Oczywiście nie wszystko opisane jest w superlatywach, jak to kibice ratują klub, wychodzą na prostą itd. Znajdziemy przypadki, klubów, które się stoczyły i były rozwiązane, prezesów, którzy nie byli zainteresowani klubem, na których przykładzie dowiemy się jak zrujnować klub.

Książka zdecydowanie godna polecenia, szczególnie dla fanów angielskiej piłki nożnej.

Futbolowa rewolucja - czas kibiców

W ramach współpracy, ostatnią książką jaką przeczytałem z wydawnictwa Magnus, była "Futbolowa rewolucja". Czas, w którym to kibice wkraczają do gry i rządzą piłkarskim klubem, co jak się okazuje nie jest rzadko spotykane.

Książka zaczyna się wstępem do polskiego wydania, napisanego przez Stowarzyszenie na rzecz Demokracji w Sporcie oraz...

więcej Pokaż mimo to

avatar
82
40

Na półkach:

Ciekawa, inspirująca pozycja. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów sportu, dla których kibicowanie to coś więcej, niż tylko oglądanie meczu i "darcie japy".

Ciekawa, inspirująca pozycja. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów sportu, dla których kibicowanie to coś więcej, niż tylko oglądanie meczu i "darcie japy".

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    31
  • Przeczytane
    19
  • Posiadam
    9
  • Historia
    2
  • Teraz czytam
    2
  • 2021
    2
  • Sport
    2
  • Piłka nożna
    2
  • Przeczytane w 2018
    1
  • BookRage.org
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Futbolowa rewolucja


Podobne książki

Przeczytaj także