Futbolowa rewolucja

Wydawnictwo: Magnus
9788394205980
sport
Jakub

Zjawisko, jakim jest futbol, doczekało się wielu opracowań i publikacji - poczynając od naukowych i historycznych, przez powieści fabularne po publicystykę i reportaż. Jednak takiej książki na rynku polskim jeszcze nie było! „Fultbolowa rewolucja” opowiada o zmianach, jakie dokonały się w mateczniku piłki nożnej, którym jest Wielka Brytania. Jest to historia oddolnego ruchu społecznego...

„Fultbolowa rewolucja” opowiada o zmianach, jakie dokonały się w mateczniku piłki nożnej, którym jest Wielka Brytania. Jest to historia oddolnego ruchu społecznego mającego na celu uzdrowienie współczesnego futbolu poprzez zaangażowanie kibiców w samodzielne tworzenie klubów sportowych. Jim Keoghan w sposób fascynujący przedstawia narodziny i rozkwit niesamowitego ruchu społecznego, który przerodził się w wyjątkową siłę rewolucyjną, budując podwaliny nowoczesnego i niezależnego sportu. Taka historia może się również zdarzyć w Polsce.

źródło opisu: http://www.azymut.pl/

źródło okładki: http://www.azymut.pl/mw/?m=106&indeks=79919802679KS&itr=2

FCBTVpl | 2016-12-19

Futbolowa rewolucja - czas kibiców

W ramach współpracy, ostatnią książką jaką przeczytałem z wydawnictwa Magnus, była "Futbolowa rewolucja". Czas, w którym to kibice wkraczają do gry i rządzą piłkarskim klubem, co jak się okazuje nie jest rzadko spotykane.

Książka zaczyna się wstępem do polskiego wydania, napisanego przez Stowarzyszenie na rzecz Demokracji w Sporcie oraz podziękowaniami i wstępem autora. Lekturę kończy epilog.

Epilogiem jest spotkanie z 16 listopada 2013 roku pomiędzy AFC Wimbledon a Portsmouth. Daty ani pojedynku pewnie nie pamięta już nikt, ale autor zwrócił uwagę na drużyny. Z jednej strony ekipa Wimbledonu, jedna z najbardziej kojarzonych z koncepcją punk football, klub który jest prowadzony przez fanów i odnosi sukcesy, którego szczegółowe losy poznamy w treści lektury. Z drugiej zaś klub, który sam jeszcze pamiętam jako ten wielki z Premier League, który miał w składzie takie nazwiska jak Glen Johnson, Jarmain Defoe, Kevin Prince Boateng, Peter Crouch,...

Rino | 2016-09-05
Przeczytana: 04 września 2016

Ciekawa, inspirująca pozycja. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów sportu, dla których kibicowanie to coś więcej, niż tylko oglądanie meczu i "darcie japy".