Odcienie miłości

Wydawnictwo: Psychoskok
marcin100

„Odcienie miłości” to zbiór dziesięciu opowiadań, które zostały nagrodzone w Konkursie Walentynkowym zorganizowanym przez Wydawnictwo Psychoskok wraz z portalem Autorzy365.pl. Podsumowanie konkursu pozwoliło na wyłonienie dziesięciu najlepszych prac, z którymi możemy zapoznać się wszyscy dzięki darmowej publikacji pozycji w formie elektronicznej. Miłość to niewyczerpane źródło witalności,...

Miłość to niewyczerpane źródło witalności, jest to wybuchowa i uwalniająca moc poruszająca zarówno ciało jak i duszę, łącząc tworzenie i poczęcie z pierwotnym chaosem.
Każdy z nas chce zrozumieć czym jest miłość i do pewnego stopnia większość z nas wie o miłości całkiem sporo. Wszyscy pragniemy ją poczuć, a większość z nas przynajmniej raz w życiu kogoś kochała. Niemniej jednak dla większości ludzi miłość jest tajemnicą i czują, że nie udało im doświadczyć takiego uczucia, jakiego pragną.
Zbiór opowiadań „Odcienie miłości” pozwala nam poznawać różne rodzaje miłości, począwszy od pierwszych szkolnych miłostek po prawdziwą miłość na całe życie. Od naszych bohaterów uczymy się pokory, cierpliwości ale doświadczamy namiętności i woli walki o swoje uczucia.
Tytuł mógłby sugerować , że czytelnik dostaje w swoje ręce opowiadania romantyczne, pełne uniesień i westchnień. Wszak taka w ocenie większości jest miłość. Jednakże historie zawarte w „Odcieniach miłości”, mimo, że poświęcone temu uczuciu, skupiają się na emocjach – przyjaźni, pragnieniu akceptacji i bliskości drugiego człowieka. W opowiadaniach czytelnik otrzymuje całą gamę uczuć, z którymi musi się zmierzyć osobiście, zastanowić się nad nimi, bowiem w miłości nic nie jest oczywiste i powiedziane wprost.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/odcienie-milosci_p547

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/odcienie-milosci_p547

izazmatfiza | 2019-10-13
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 10 października 2019

"Odcienie miłości" to zbiór opowiadań, które wygrały konkurs walentynkowy zorganizowany przez @wydawnictwopsychoskok oraz stronę autorzy365.pl
Najciekawsza pod względem akcji była historia pt. "Niebezpieczny związek" E. Klepki, było tam widać napięcie bardziej niż w innych opowiadaniach. "Wejście smoka" tej samej autorki wydawało mi się zbyt oderwane od rzeczywistości, wszystko działo się zdecydowanie za szybko. Bardzo podobał mi się "Ogród" J. Markowskiej, a szczególnie porównanie miłości do ogrodu oraz jabłek. Zaskoczyło mnie zakończenie "Izabelli" L. Grabowskiego. .

Kasia | 2017-08-09
Przeczytana: 29 stycznia 2017

1 "Znamię" Joanna Jurkiewicz
Bardzo krótka opowieść o zdradzie i poczuciu winy z nim związanym.
"Nie spojrzę mu w oczy, wytrzymam. Jeśli popatrzę, znowu w nich zginę. Jednak patrzę. Są takie stalowe. Otoczone gęstymi czarnymi rzęsami niepokoją."

2 "Ogród" Justyna Markowska
Miłość została tutaj bardzo trafnie porównana do... jabłek, a raczej szukania swojej drugiej połówki.
"Na ogromnej gruszy zawiesiliśmy huśtawkę, by moje kobiece humory miały się na czym bujać, wybudowaliśmy dużą altanę, by pomieściła jego męską dumę."

3 "Ostatni list" Tomasz Mieszalski
Wzruszający list mężczyzny do swojej zmarłej ukochanej.
"Powoli, niedostrzegalnie, wymykasz się z moich objęć. Słabniesz. Wiem. Nie masz już sił. Bajka dobiegła końca."

4 "Niebezpieczny związek" Emilia Klepka
Najdłuższe ze wszystkich opowiadań. Trudna miłość policjanta i członkini gangu.
"Drodzy Państwo! To jest napad! Jeśli będą Państwo grzeczni, to nikomu nic się nie stanie! No poza nim!"

5 "Wejście smoka"...