Żydzi w powstańczej Warszawie

Wydawnictwo: Centrum Badań nad Zagładą Żydów
historyczna

Książka składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza dotyczy udziału Żydów w walce, druga zaś losu ludności cywilnej w ogarniętej powstaniem Warszawie oraz tych, którzy po kapitulacji zdecydowali się pozostać w gruzach miasta. Obie te perspektywy wojskowa i cywilna choć w wielu miejscach krzyżują się ze sobą, przynoszą odmienne trudności metodologiczne. z punktu widzenia uczestnictwa Żydów w walce, do rozstrzygnięcia pozostaje sprawa kryteriów kogo mianowicie obejmujemy określeniem Żydz

źródło opisu: http://www.holocaustresearch.pl/sklep/

źródło okładki: http://www.holocaustresearch.pl/sklep/