Polacy i Żydzi w zaborze sowieckim

Wydawnictwo: Fronda
historyczna

Historyk młodego pokolenia Marek Wierzbicki porusza temat stanowiący tabu w peerelowskiej historiografii problem stosunków polsko-żydowski w latach 1939-1941 pod okupacją sowiecką na ziemiach wcielonych do republiki białoruskiej. Wydarzenia przedstawione w niniejszej książce przyczyniły się do wzmocnienia stereotypów żydokomuny i polskiego antysemityzmu. Autor, docierając do niedostępnych i niep

Piotr | 2013-05-16
Przeczytana: 15 maja 2013

Bardzo solidne opracowanie. Autor odrzuca stereotypy i szuka prawdziwego obrazu wzajemnych stosunków polsko-żydowskich na kresach wschodnich w oparciu o wszelkie dostępne źródła.

ademar | 2013-11-24
Przeczytana: 10 lutego 2015