Matka męczennika

Wydawnictwo: Znak
Ag2S

To ona nauczyła go wiary! 14 sierpnia 1941 roku w obozie koncentracyjnym w Auschwitz umiera franciszkanin, Maksymilian Maria Kolbe. Choć dla nas to niezłomny zakonnik gotowy oddać życie za drugiego człowieka, dla Marianny Kolbe był przede wszystkim ukochanym synkiem, za którym wylała morze łez. Kim była kobieta, po której święty Maksymilian odziedziczył swoją heroiczną odwagę? Skąd czerpała...

To ona nauczyła go wiary!

Kim była kobieta, po której święty Maksymilian odziedziczył swoją heroiczną odwagę? Skąd czerpała siłę pozwalającą pogodzić się z męczeńską śmiercią syna? Dlaczego tak mało o niej wiemy?

Po raz pierwszy mamy możliwość spojrzenia na świat jej oczami. Poznania jej głębokiej duchowości, poczucia atmosfery domu, w którym wzrastała i dowiedzenia się, jak była wychowywana. A także usłyszenia, jak wychowywała swoje dzieci do tego, by nie bały się przedkładać cudzego życie nad swoje.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

agnieszka1515 | 2018-10-29
Przeczytana: grudzień 2017

Jakie to wyjątkowe doświadczenie móc poznać Matkę wielkiego świętego Maksymiliana Marii Kolbe. Co prawda tylko na stronach książki, ale był to dla mnie wspaniały czas. Mogłam przenieść się w czasy przełomu XIX i XX wieku, przekonać się jak wyglądało życie ludzi w Zduńskiej Woli, Łodzi i Pabianicach tamtego okresu. Jak ciężkie było życie robotników pracujących w fabrykach XX wieku. Ale przede wszystkim miałam tę niesamowitą okazję zobaczyć, jakie życie miała Marianna Kolbe. Kobieta- żona i matka, która wychowała do życia w zakonie trzech synów (z czego jeden porzucił habit, drugi wcześnie zmarł z powodu choroby, a trzeci został wielkim świętym, orędownikiem Maryi). Język książki jest niezwykle barwny, oddaje emocje i odczucia Marianny Kolbe, której życie było niezwykłe. Nie chcę spojlerować, dlatego nie piszę więcej szczegółów. Ale jestem pełna uznania dla autorki, pani Natalii Budzyńskiej.

Krzysztof Baliński | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

Przyszedł czas na kolejną książkę z zagadnień związanych z religią, jest to książka Natalii Budzyńskiej zatytułowana „ Matka męczennika. Poruszająca opowieść o Mariannie Kolbe”. Wynika z tego, że nie jest to książka typowo religijna choć o religii sporo autorka się rozpisuje bowiem mamy tu do czynienia ze św. o. Maksymilianie Kolbe i jego rodzinie. Na pierwszym planie autorka postanowiła umieścić matkę o. Maksymiliana. Wiadomo każdy ma jakąś rodzinę w której został wychowany i to na każdego z nas wpływa w dorosłym życiu. Oczywiście nie mam zamiaru nawiązywać w jakikolwiek sposób do swojej sytuacji rodzinnej. Już pewnie przy okazji którejś recenzji wspominałem, że pisana przeze mnie recenzja jest tylko i wyłącznie recenzją i pisząc swoje opinie na temat książki zajmuje się tym co jest w książce, a także jakie mam skojarzenia odnośnie z treścią powieści. Czasami pojawiają się analogie z innymi książkami, a czasem pojawiają się rozważania z zakresu filozofii, religii, historii lub...