Nie dzwoń do mnie

Tłumaczenie: Marta Żbikowska
Cykl: Nie dajesz mi spać (tom 4.5)
Wydawnictwo: Pascal
Last call
Lidia

Kolejna część bestsellerowej serii Alice Clayton! Namiętne dylematy i zabawne rozterki seksownej pary Gdy Caroline i Simon zostali sąsiadami, nie przypadli sobie do gustu. Los niestety sprawił, że ich przyjaciele stworzyli zgraną paczkę. Nieoczekiwanie jednak zaczęło między nimi iskrzyć. Gdy ich wspólni przyjaciele stają na ślubnym kobiercu, wyruszają w podróże poślubne dookoła świata,...

Kolejna część bestsellerowej serii Alice Clayton!

Namiętne dylematy i zabawne rozterki seksownej pary

Gdy Caroline i Simon zostali sąsiadami, nie przypadli sobie do gustu.

Gdy ich wspólni przyjaciele stają na ślubnym kobiercu, wyruszają w podróże poślubne dookoła świata, oczekują narodzin córeczki, Caroline i Simon stają przed trudną decyzją – co dalej z ich związkiem?

Jaki będzie kolejny krok szalonej pary?

Czy Simon odważy się oświadczyć Caroline?

Czy powiedzą sobie „tak”?

źródło opisu: pascal.pl

źródło okładki: pascal.pl

wiech | 2016-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2016

Chciałam poznać finał historii "Wallbangera", sąsiada zza ściany i "Dziewczynki w Piżamce". - Poznałam.
Poczucie humoru autorki siadło. Zabrakło pomysłu na ciekawą fabułę. Dobrej zabawy nie było. Niczego nie było.
I po co mi to było?

Kasia1101998 | 2016-11-02

Powiem szczerze. Bardzo lubię Caroline i Simona, jednak zbyt duża ilość tej dwójki powoduje, że odechciewa się czytać jakie losy czekają ich.
Ale nowela sama w sobie całkiem miła i fajna, chociaż wolałabym inne zakończenie, bo to zostawia "lekki" niedosyt, Ci co przeczytali rozumią co mam na myśli. Polecam, jako dopełnienie, niepełne ale zawsze coś :)

rinos | 2016-08-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

"Nie dzwoń do mnie" to krótka nowela dalszych losów Caroline i Simona, doskonale znanych z pierwszej części serii "Nie dajesz mi spać". Miło było powrócić do tej dwójki zwariowanych bohaterów. A. Clayton jak zwykle napisała zabawną historię, choć moim zdaniem mogłaby być trochę dłuższa.

Wszyscy znajomi Caroline i Simona powoli układają sobie życie, otwierają kolejny etap: czy to chodzi o ślub, czy też narodziny dziecka. Oczywiście Wallbanger również oświadcza się Caroline i wtedy zaczyna się "jazda bez trzymanki", czyli przygotowania do ślubu i wesela.

Oprócz humoru nie zabrakło również dramatu, który pojawia się pod koniec tej historii. Mnie najbardziej spodobał się epilog napisany z punktu widzenia Clive'a - czyli kota Żywicielki i Wysokiego.
Fanom tej serii - polecam. Ode mnie 6 gwiazdek.

Pinina_Paulina | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016

Ta książka to idealnie zakończenie całej serii.
Pojawiają się w niej wszyscy bohaterowie, a ich historię mają szczęśliwe zakończenie. Czego chcieć więcej? :)

Polecam!

nihmetay | 2016-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

Alice Clayton to jedna z moich ulubionych autorek, której styl pisarski cechuje duża dawka humoru i ciętych ripost. Cykl "Nie dajesz mi spać" jest naprawdę rewelacyjny, dlatego gdy wreszcie na rynku ukazało się polskie wydanie tomu 4.5 bez zastanowienia go kupiłam.
Niestety jest to raczej nowelka a właściwie epilog wydany oddzielnie bo do pokaźnych nie należy. Jest to dla mnie duży minus bo nie mogłam dłużej cieszyć się lekturą. Jeżeli chodzi o polskie wydanie to rażące wydają się dwie sprawy. Po pierwsze tłumaczenie tytułu, gdzie za Chiny nie mogłam pojąć jak tłumacz zdołał z "Last Call" zrobić "Nie dzwoń do mnie", co nie ma nić wspólnego z treścią książki. Po drugie na okładce umieszczono brunetkę, a z tego co wiem Caroline jest blondynką. Możecie uznać, że czepiam się szczegółów jednak mimo wszystko wydawnictwo Pascal powinno mocniej się postarać. Jednak nie ocenia się przecież książki po okładce, zatem przejdę do konkretów.
Caroline i Simon są parą już od dłuższego czasu, ich...

dkwiatkowska26 | 2016-10-26

Uważam,że autorka powinna poprzestać w historii Carolin i Simona już na pierwszej części zamiast ciągnąć tę serie :)
Jednak mimo wszystko, gdy wpadła mi w ręce od razu się za nią wzięłam i mogę z całą pewnością przyznać, że książka jest całkiem dobra jak na deszczowy, jesienny wieczór :)

Natalia | 2016-10-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 18 października 2016

Szczęśliwe zakończenie losów Caroline i Simona. Takie oczywiste, ale życiowe. Myślę, że podobne przemyślenia do głównej bohaterki nachodzi większość kobiet po upływie jakiegoś czasu bycia w związku. Miłe zakończenie choć banalnie proste i oczywiste. Książka nie jest napisana na siłę, wręcz przeciwnie jest po prostu zakończeniem serii.

Beata90 | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016

Rewelacja!! :-) Jak wszystkie pozostałe książki tej autorki pełne humoru uwielbiam czytaj jej książki :-) :D

Marika | 2015-10-26
Przeczytana: 26 października 2015

No i wracamy do Caroline i mojego ulubionego Simona. :)
Wszyscy dookoła wydają się ruszać naprzód ze swoim dorosłym życiem - śluby, dzieci... a jak się sprawy mają u Caroline i Wallbangera? Przeczytajcie tą krótką nowelkę, a przekonacie się, w jakim kierunku potoczy się ich związek i jak zakończy się ich nietypowa historia miłosna.
Krótki, ale ciekawy dodatek.

Sherry | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Historia Caroline i Simona to korzenie serii Cocktail. Ich spotkanie zapoczątkowało efekt domina, który wpłynął nie tylko na to co działo się z naszym ulubionym duetem, ale także odciskał swoje piętno na ich przyjaciołach i znajomych. Jeśli jesteście gotowi ostatecznie pożegnać się z ekipą - i to w typowym dla Alice Clayton stylu - "Nie dzwoń do mnie" jest właśnie dla was.

Ta nowelka jest niesamowita z paru powodów. Na pewno jeden z nich to fakt, jak sentymentalnie można się poczuć, powracając do tych, którzy zapewnili nam idealne wprowadzenie w cały cykl Cocktail. Świadomość, że "żegnam", powiemy właśnie im, jest w pewien sposób kojąca i po prostu - właściwa. Poza tym, fakt, że główne skrzypce ponownie grają Caroline i Simon, sprawia, iż powraca absolutny ulubieniec serii - miłość życia czytelniczek - Clive. A w tle przewiną się także pary z poprzednich tomów. Pamiętacie Viv i Clarka? Chloe i Lucasa? Sophię, Mimi, Ryana, Neila, Jillian i Benjamina? Jak widzicie, ekipa znów będzie...