Zgłosuj na książki roku 2017

Witamina N

Wydawnictwo: Mamania
7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
kozik

W swoim świetnie udokumentowanym bestsellerowym „Ostatnim dziecku lasu” Richard Louv zwrócił uwagę na wyobcowanie współczesnych dzieci ze środowiska naturalnego i wprowadził do debaty termin „zespół deficytu natury”. Udowodnił, że mocna więź z naturą ma ogromny wpływ na dzieci - wzmacnia potencjał intelektualny, kreatywność i zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych. Teraz pokazuje, jak praktycznie dokonać prawdziwej zmiany w swoim życiu.

„Witamina N” pomoże odzyskać naturalną radość z kontaktu z przyrodą. Recepta zawiera:
- 500 pomysłów na aktywność dla dzieci i dorosłych
- wiele inspirujących historii
- porady, jak zejść na ziemię
- propozycje zmian dla rodziców, nauczycieli i lokalnych społeczności

„Witamina N” to jedyny w swoim rodzaju praktyczny przewodnik nie tylko dla zaniepokojonych rodziców, ale też dla wszystkich tych, którzy szukają pomysłów na przywrócenie dzieciom możliwości nieskrępowanego kontaktu z przyrodą – dla nauczycieli i wychowawców, osób pracujących z dziećmi i dyrektorów szkół zainteresowanych efektywną edukacją ekologiczną.

„Witamina N” to też przepis na świetną zabawę!

źródło opisu: http://www.mamania.pl/

źródło okładki: http://www.mamania.pl/ksiazki/witamina-n,170

tearsens | 2017-07-06

Niektórym z was publikacje takie jak ta mogą wydać się śmieszne i niepotrzebne (naprawdę trzeba ludzi przekonywać, że kontakt z naturą jest ważny?), ja jednak uważam, że są wręcz niezbędne. Zwłaszcza we współczesnym, zabieganym świecie. Potrzebne dorosłym, którzy zatracili kontakt z przyrodą, kiedyś tak dla nich przyjemny i naturalny. Potrzebne dzieciom, które większość czasu spędzają zamknięte w czterech ścianach szkół i domów, a przyrodę oglądają ułożoną z pikseli na ekranach laptopów i tabletów. I przydatne dla miłośników natury, spędzających na świeżym powietrzu dużo czasu – dobrych pomysłów na zabawy i eksperymenty przyrodnicze nigdy za wiele! Ta książka to kopalnia pomysłów dla osób w każdym wieku, z różnymi możliwościami fizycznymi, psychicznymi, czasowymi, finansowymi i mieszkaniowymi. Polecam!

Obszerna recenzja książki na moim blogu: http://www.kulinarnaczytelnia.pl/2017/07/suplementacja-natury-louv.html

agasala | 2017-01-31

Niejedną książkę o edukacji przyrodniczej przeczytałam, niejedną stronę internetową czy artykuł o tym traktujący znam jak własną kieszeń. A jednak... tą książkę oceniam jako inspirującą w każdym calu. Pełna pomysłów do zrealizowania zarówno w szkole, instytucji ekologicznej, jak i w przydomowej kałuży. Polecam zwłaszcza rodzicom!

kingGa | 2016-11-18
Przeczytana: marzec 2017