Cie choroba, ale się porąbało!

Wydawnictwo: Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna "ADAM"
838520721X
Kierdziołek
satyra
Nitager

Zbiór zabawnych monologów nieodżałowanego sołtysa Kierdziołka z Chlapkowic. Tym razem tematem wiodącym są schyłek PRL i transformacja ustrojowa po 1989 roku, a w związku z tym nowe, niespotykane dotąd zjawiska.

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: skan własny

Nitager | 2016-06-26

Niektóre z tych monologów znałem z innych zbiorów. Generalnie, dla wielbicieli sołtysa Kierdziołka to miła lektura, ale już nie tak odkrywcza, jak poprzednie tomiki. Spodziewałem się więcej gawęd z okresu transformacji, tymczasem były o tym tylko dwa ("Jak minął rok?" i "Chlapkowicki okrągły stół gastronomiczny").
Sołtys Kierdziołek nie zmienił się ani na jotę, ale dziś już to nie śmieszy tak jak dawniej. Temat się zdezaktualizował. Jest to więc raczej nostalgiczna wycieczka w przeszłość, z pełnym zadumy uśmiechem.