Rozważania pogrzebowe. Modlitwy i rozważania przy zmarłym

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
religia
youstyna

Niniejsza książeczka to przede wszystkim krótkie rozważania pogrzebowe oparte na słowach Pisma Świętego. Czytelnik znajdzie w niej także kilka słów na temat katolickiego pogrzebu – tradycji czuwania przy zmarłym w domu i odprowadzeniu ciała na cmentarz oraz obowiązku modlitwy za zmarłych, nie tylko w dniu pogrzebu. Na końcu książeczki zamieszczono wybrane modlitwy za zmarłych i żałobników...

Na końcu książeczki zamieszczono wybrane modlitwy za zmarłych i żałobników oraz pieśni pogrzebowe, śpiewane w kościele i na cmentarzu.

Pogrzeb może różnie wyglądać – ograniczyć się do mszy św. i doprowadzenia trumny z ciałem na cmentarz, albo przewidywać czuwanie przy ciele zmarłego w domu lub kaplicy.

Pomocą w modlitwie przy trumnie mogą być zawarte w książeczce rozważania i modlitwy, a specjalnie wybrane psalmy i pieśni pozwolą modlitewnie towarzyszyć zmarłemu w ostatniej drodze do kościoła i na cmentarz.

Wszyscy jesteśmy Kościołem – pielgrzymującym, tu na ziemi, „cierpiącym”- jeszcze w czyśćcu i „tryumfującym” – święci w niebie. I jako jeden Kościół jesteśmy za siebie odpowiedzialni.

źródło opisu: http://www.tolle.pl/pozycja/rozwazania-pogrzebowe

źródło okładki: http://www.tolle.pl/pozycja/rozwazania-pogrzebowe

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!