Tajemnicza liczba e i inne sekrety matematyki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowo-Techniczne
9788320433647
popularno-naukowe, matematyka
Rafał Rodak

Treść książki stanowią gawędy dotyczące podstawowych pojęć matematyki, takich jak: liczba, zbiór, działanie, relacja, funkcja, związanych z fundamentalnymi dziedzinami matematyki: teorią liczb, teorią mnogości, algebrą i analizą. Książka jest przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pragnących pogłębić swą wiedzę matematyczną. Zainteresuje też wszystkich czytelników lubiących matematykę. Będzie bardzo przydatna dla przyszłych i już pracujących nauczycieli.

źródło opisu: ww.empik.com

źródło okładki: ww.empik.com