Zemsta ubiera się u Prady

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Wydawnictwo: Albatros
REVENGE WEARS PRADA: THE DEVIL RETURNS
Kasia Figura

Andy jest w trakcie przygotowań do ślubu, gdy na horyzoncie pojawia się Miranda pragnąca odkupić jej czasopismo. Czy i tym razem bohaterka wygra walkę z diabłem ?

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1392,22...»

Kotkad | 2017-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Minusem poruszania sie autem zamiast komunikacją jest niemożliwość czytania. Na szczęście są audiobooki. Wybrałam dla testu - czy ja w ogóle potrafie w ten sposób " czytać" - coś czego nie żal mi będzie porzucić.
Dereszowską cenię więc jako lektor to był dobry strzał i tylko dzięki niej dotarłam do końca. Od początku do końca historia do przewidzenia, bez zaskoczeń, zachwytów.
Naprawdę nie wiem co napisać oprócz nie polecam

Adrianna__ | 2017-05-23
Przeczytana: 21 maja 2017

Długo zastanawiałam się czy od razu wziąć się za drugi tom o Andrei Sachs, ale postanowiłam być wierna swojej tradycji, że po pierwszym tomie zawsze czytam drugi (o ile oczywiście go mam na półce). „Diabeł ubiera się u Prady” po prostu mnie rozczarował. Sporo mnie kosztowało żeby skończyć tę część, więc obawiałam się mocno o drugą, ale przyświecała mi myśl, że skończę i już nigdy do niej nie wrócę.
I już od samego początku wiało nudą. Andy to była w teraźniejszości, to zachwalę opowiadała, dlaczego Lily wybyła na drugi koniec Ameryki, jak zostawił ją bez słowa Alex i tak dalej. Pierwsze sto stron dzieje się podczas jej ślubu z Maxem Harrisonem. Oczywiście jest złowieszcza teściowa, która toleruje Andy tylko, dlatego, że dziesięć lat temu była asystentką Mirandy Priestly. Ogólnie wiało nudą i nie widziałam sensu, dlaczego został napisany tom drugi. Andy dalej marudziła i za bardzo się wszystkim przejmowała. Mimo wszystko brnęłam dalej, bo jestem czytelniczą masochistką i zawsze...

Puńka | 2017-07-16
Przeczytana: 13 lipca 2017

Dawno nie czytałam takiego gniota.
Pierwsza część "Diabeł ubiera się u Prady" nie była jakaś wybitna ale i tak mi się podobała. Taka lekka książka, idealna na odstresowanie. Natomiast "Zemsta ubiera się u Prady" ? Jak dla mnie to zwyczajne nieporozumienie. Główna bohaterka Andy cały czas tylko narzeka, wiecznie jej coś nie pasuje.
Ma przystojnego i bogatego męża, odnosi sukcesy w pracy ale i tak biedactwo jest nieszczęśliwa i taka zdegustowana tym całym swoim zamożnym życiem.
Nie polecam, mnie ta książka jedynie wprowadzała w stan irytacji.

Bożena | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

I cóż, trochę lepsze od "Diabła...", bo Mirandy nie ma za wiele, więc tak bardzo nie wkurza, a Andy jakby trochę wydoroślała, ale jednak nie lubię takich typów ludzkich. Jak ktoś szuka czegoś relaksującego, to zdecydowanie odradzam.

kobra18 | 2017-07-12
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Książka jest pisana bardzo przejrzystym językiem. Zakończenie jest nieco zaskakujące, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Czuje lekki niedosyt z powodu ciągłej zaciętości Mirandy, ale poza tym bomba :)

Agnieszka | 2017-06-13
Przeczytana: 03 lipca 2017

Słuchałam jako audiobook w aucie jeżdżąc do pracy więc jedyne moje wymaganie w stosunku do tej książki to żeby nie wymagała zbyt dużo skupienia. I taka właśnie była. Lekka, momentami nudnawa, ale w sam raz na trasy do pracy.

Hahihe | 2016-11-26

Lekka, idealna na odstresowanie.

Karolina Stopyra | 2017-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2017