Słodka zemsta

Sweet Revange
9788380319769
zemsta, romans, złodziejka, kradzież
ew_cia

Adrianne, córka arabskiego szejka, od dawna obmyśla zemstę na człowieku, który kiedyś skrzywdził jej matkę. Postanawia wykraść z pałacu dumę jego kolekcji, najcenniejszy klejnot świata. Skarbiec jest pilnie strzeżony, lecz nie ma na świecie sejfu, którego nie otworzyłaby Adrianne- zuchwała i nieuchwytna złodziejka biżuterii. Gdy spotyka młodego, uroczego i tajemniczego Philipa Chamberlaina,...

Skarbiec jest pilnie strzeżony, lecz nie ma na świecie sejfu, którego nie otworzyłaby Adrianne- zuchwała i nieuchwytna złodziejka biżuterii. Gdy spotyka młodego, uroczego i tajemniczego Philipa Chamberlaina, sądzi że może powierzyć mu każdą tajemnicę. Nie wie jednak, że zagraża jej śmiertelnie niebezpieczeństwo...

Nora Roberts – znana i ceniona autorka bestsellerów „New York Timesa", której książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i sprzedały się w nakładzie ponad czterystu milionów egzemplarzy. W Polsce ukazały się m.in. "Świadek", "Święte grzechy", "Bezwstydna cnota", "Życie na sprzedaż", "W samo południe", "Trzy boginie", "Gorący lód", "Ukryte skarby", "Ciemna strona księżyca", "Błękitny dym".

źródło opisu: Opis okładkowy

źródło okładki: olesiejuk.pl

Anna | 2019-10-09
Przeczytana: 07 października 2019

Książkę dostałam od mojej Mamy, jej się bardzo podobała (a Mama przepada za romansami), dlatego też podeszłam do niej jak do jeża, gdyż nie lubię tego typu literatury. Szczerze przyznam, że aż tak źle nie było. Wątki miłosne mnie nużyły i miałam wrażenie, że pochodzą z najtańszego Harlequina, ale reszta była całkiem niezła. Autorka przygotowała się do tematu kamieni szlachetnych oraz dobrze opisała życie w islamskiej rzeczywistości. Dobrze mi się ją czytało i w sumie sama jestem zaskoczona tym faktem na tyle, że może w przyszłości sięgnę jeszcze po jakieś inne powieści tejże autorki. Mocne 6/10.

Ania Mucha | 2019-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 08 października 2019

Wszystko to co lubię w literaturze znalazłam w tej książce; piękna ona, zabójczo przystojny on, niebezpieczeństwo, zasady albo ich brak i miłość taka mimo wszystko <3

Siewierek | 2019-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2019

Ta ksiazka wciaga

Linka1987 | 2018-08-31

Fajna książka. Niby nic wielkiego, ale jest akcja, intryga, humor i oczywiście miłość. Dobrze się ją czytało. Polecam

katala | 2018-07-05
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Jakoś mi z tym tytułem cały czas nie było po drodze. Na kilku listach miałam. Lilia polecała, ale jakoś nie do końca miałam na to ochotę. Może dlatego, że zrozumiałam, że to kolejne klejnoty, egzotyczne kraje, przemytnicy, odzyskiwanie. To nie moje klimaty, jakoś nie potrafię się w nich odnaleźć.
Ale tutaj?
Ojej. Tak jak wyczytałam na forum, to stara dobra Norka. Z dbałością o słowo, z sensem, a nie bezsensem. Taka o której można coś powiedzieć, a nie tylko poślinić się na ekranie.
W jednym zdaniu to historia młodej kobiety podzielona na trzy okresy w jej życiu: kawałek dzieciństwa, spotkanie bohatera i wspólna praca.
Bardzo podobał mi się podział. Nie wymuszony, nie sztuczny. Znacznie lepszy niż ciągnięcie i opowiadanie przez lata w sumie o niczym. Najbardziej „ruszyła” mnie część pierwsza – Gorycz. Jak już wcześniej wspominałam w innych tematach, odłożyłam po niej książkę. Musiałam złapać głębszy oddech, oderwać się na chwilę od smutku jaki tam zapanował. Cień jest wspaniały...

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Spodziewałam się romansu i olewczego podejścia do tematu pochodzenia głównej bohaterki i samej kradzieży (Bóg mi świadkiem, czasami widziałam takie przypadki grafomanii w literaturze romansowej...), tymczasem nie mogłam się oderwać. Odniosłam wrażenie, że Roberts odrobiła pracę domową, ba, mocno się dokształciła przy tworzeniu fikcyjnego muzułmańskiego państwa na Bliskim Wschodzie (nie mam w tym temacie wielkiej wiedzy, ale debilizmów nie stwierdziłam). To nie jest powieść napisana "na odwal się", ba, zawiera tłumaczenia niektórych terminów w przypisach (PRZYPISACH. KTO WIDZIAŁ PRZYPISY W ROMANSACH?), co mnie lekko zdziwiło.
Powiem szczerze, lektura przyniosła mi sporo satysfakcji (pomijając momenty bardzo smutne, bo przy nich nie było mi do śmiechu). Gdyby tak wywalić wątek romansowy (który, o dziwo, nie dominuje nad powieścią, a tego się spodziewałam) lub inaczej go rozpisać (nie tak, że miłość i pożądanie wypływają z kartek szerokim...

Maka | 2018-03-21
Przeczytana: marzec 2018

Cudowna opowieść o życiu, miłości przetrwaniu i zemscie. Główna bohaterka naprawdę dużo przeżyła, autorka przedstawiła ja w cudowny sposób, oczywiście jej wybranka równiez. Przeczytalam Książke jednym tchem naprawdę ciężko było się z nią rozstać, powinna powstać druga część opisujaca dalsze losy bohaterów. Polecam!

Kamila | 2018-02-21
Przeczytana: 26 lutego 2018

Przyjemna fabuła z nutą romansu oraz pełna tajemniczości. Książka praktycznie sama się czyta.

Nika | 2018-02-20

Dwoje bohaterów z różnych światów, których drogi zaczynają się łączyć pokazując jak idealni są dla siebie. Miłość ta romantyczna ale również ta matczyna, która wpływa na życie dzieci. Cierpienie i chęć zemsty. Konieczność która zmusza do wejścia w świat nie zbyt odpowiedni dla księżniczki. Talent o którym mówi cały świat nieuchwytny dla organów ścigania. To wszystko i więcej pisane prostym językiem a za razem wciągającym. Gorąco polecam.

Inka2591 | 2018-01-29

Dawno temu przeczytana jeszcze kiedy książki wypożyczałam w bibliotece, tak zapadła mi w pamięć, że chociaż nie pamiętałam już tytułu to już od dłuższego czasu próbowałam ją znaleźć by przeczytać ją ponownie...