Wrażliwość: dar czy przekleństwo?Przewodnik życiowy dla osób wyjątkowo wrażliwych i innych pięknych dusz

Wydawnictwo: LAURUM
poradniki
Paolina_pl

W dzisiejszym świecie ceni się ludzi silnych, tryskających energią, mających wypełniony po brzegi plan zajęć, dużą siatkę przyjaciół i znajomych, uczestniczących często w różnych imprezach i spotkaniach towarzyskich. Ta książka jest dla tych, którzy nie spełniają takich oczekiwań i przez to czasami czują się niepełnowartościowi. Została napisana dla ludzi o wysokiej wrażliwości, którzy często...

Ta książka jest dla tych, którzy nie spełniają takich oczekiwań i przez to czasami czują się niepełnowartościowi. Została napisana dla ludzi o wysokiej wrażliwości, którzy często mają zaniżone poczucie własnej wartości, natomiast standardy swojego postępowania stawiają wysoko, a jednocześnie mają bardzo bogate życie wewnętrzne i dużą ciekawość świata.

Książka ma pomóc w odnalezieniu się w życiu takim nadwrażliwym osobom. Zamieszczony na jej końcu test pozwoli rozpoznać swój typ wrażliwości. Książka zawiera konkretne wskazówki, jak każdego dnia radzić sobie ze swoją wrażliwością.

Autorka pomaga dobrać narzędzia do radzenia sobie z emocjami, wskazuje, jak odwrócić swoją uwagę od tego, z czym sobie nie radzimy, a w zamian skupiać się na swoim potencjale i swoich zaletach. Głównym przesłaniem książki jest to, że życie w swoim własnym tempie, świadome i bogate wewnętrznie, w zgodzie ze sobą, jest jak najbardziej wskazane.

źródło opisu: http://www.laurum.pl/b1980-wrazliwosc-dar-czy-przeklenstwo.htm

źródło okładki: http://www.laurum.pl/b1980-wrazliwosc-dar-czy-przeklenstwo.htm

Monika | 2018-03-31
Przeczytana: 31 marca 2018

Książkę zakupiłam razem w pakiecie z "Wysoko wrażliwi" Elaine Aron N, ale przeczytałam ją jako drugą w kolejności. Jest to ważne, ponieważ odniosłam wrażenie, że to co wymieniała Ilse Sand u siebie, znam już z pozycji Aron.

Sugeruję przeczytanie (tak jak ja to zrobiłam) w pierwszej kolejności "Wysoko wrażliwi", a dopiero potem "Wrażliwość: Dar czy przekleństwo?". Mimo że dużo informacji się powtarza, jest to napisane w krótki i konkretny sposób, nie tak jak u Elaine. Dzięki temu łatwo można wrócić do pożądanych treści. Jednak obawiam się, że w przypadku odwrócenia tej kolejności, mogłabym odnieść wrażenie niedosytu. Wydaje mi się również, że przeczytanie obu książek jest konieczne, aby w pełni zaspokoić potrzebę wiedzy na temat wrażliwości.

To co na pewno znajdziecie, to praktyczne wskazówki i instrukcje w życiu codziennym oraz w życiu "wewnętrznym". Oraz wiedzę o wrażliwości "w pigułce".

Leszy | 2016-07-28

Temat bardzo ciekawy lecz książka wyjątkowo słaba,mizeria wręcz.

jamrocha | 2018-07-15

Wiele wyjaśnia w zwięzły sposób. Łyknąłem ją na raz :D