Jak w kabarecie. Obrazki z życia PRL

Okładka książki Jak w kabarecie. Obrazki z życia PRL
Andrzej Klim Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN historia
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2016-06-10
Data 1. wyd. pol.:
2016-06-10
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301185985
Średnia ocen

                5,8 5,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,8 / 10
43 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1213
1125

Na półkach: , ,

Czytając takie pozycje, widzimy jak absurdalne były zasady życia w PRL-u. Niestety mimo tego, że czasami bawią, czasami smucą, dla ówczesnych ludzi były życiem codziennym, w którym największym problemem było co na siebie włożyć lub zjeść. Puste półki w każdym sklepie, kolejki po wszystko, jeśli coś rzucili, zakaz wyjazdu za granicę – nie były dla wszystkich, były wyjątki. Tym razem pozycja dotycząca tych bardziej uprzywilejowanych. Aktorzy, pisarze, piosenkarze i kabareciarze, klasyfikowani pod odpowiednie numerki, od których zależały przywileje, ale przede wszystkim wypłaty i wyjazdy na zgniły Zachód. Festiwale: Łańcut, Opole, Sopot trudno tam się było dostać, łatwiej było zachodnim artystom, nasi rodzimi przygrywali czasami do kotleta. Powstanie Mazowsza, Śląska – stawianie elit władzy na kulturę, tę ludową, ale mimo to cenzura, której oficjalnie nie było, a która była wszędzie. Mamy też wybory polskich miss, czasami w cieniu skandali, kuriozalnych sytuacji, te najpiękniejsze musiały zapewnić sobie same stroje, fryzury i kosmetyki, a ich nagrody znikały. Moda, która kiełkowała, ale ważniejsza była norma, nieważne co do ubrania, byleby zgodne z duchem partii, tak samo nasza polska myśl techniczna – samochód na miarę marzeń – Fiat 126p. Sportowcy, którzy trenowali, byli wybrańcami narodu, a jednocześnie „byli” górnikami. Ostatni rozdział dotyczył dwóch chyba najbardziej barwnych postaci tamtych czasów: Cyrankiewicza – czyli wiecznego premiera i młodego Jaroszewicza, określanego jako typowego bawidamka.
Polecam dla osób, które chciałyby poznać tamte czasy, ale bardziej tych „uprzywilejowanych”.

Czytając takie pozycje, widzimy jak absurdalne były zasady życia w PRL-u. Niestety mimo tego, że czasami bawią, czasami smucą, dla ówczesnych ludzi były życiem codziennym, w którym największym problemem było co na siebie włożyć lub zjeść. Puste półki w każdym sklepie, kolejki po wszystko, jeśli coś rzucili, zakaz wyjazdu za granicę – nie były dla wszystkich, były wyjątki....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    51
  • Chcę przeczytać
    38
  • Posiadam
    6
  • 2018
    4
  • Teraz czytam
    3
  • 2019
    3
  • E-book
    2
  • Historia
    2
  • Z biblioteki
    2
  • E-booki
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jak w kabarecie. Obrazki z życia PRL


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne