Tajemnica dwunastu kamieni

Wydawnictwo: Medium
The Secret of the Twelve Stones
9788361987086
psychologia, ezoteryka

Tym razem Colin P. Sisson w formie porywającej fabularnej opowieści prowadzi nas w głąb amazońskiej dżungli, żebyśmy wraz z Haroldem i jego synem Jonathanem szukali ukrytego skarbu. Niczym Indiana Jones Harold zmaga się z dziką przyrodą, a każdy dzień staje się walką o przetrwanie. Czy zagadkowy skarb okaże się wart tego trudu? Wyprawa bohaterów książki okazuje się podróżą mistyczną do...

Czy zagadkowy skarb okaże się wart tego trudu?

Wyprawa bohaterów książki okazuje się podróżą mistyczną do odkrycia samego siebie i w miarę czytania staje się historią każdego z nas. Ojciec i syn poznają wewnętrzną prawdę, która jest w każdym z nas, i odkrywają, że żadne zewnętrzne okoliczności, żadne doktryny ani teorie nie mogą dać nam prawdy - ponieważ już nią jesteśmy. Mogą jedynie skierować nas ku prawdziwemu sobie, do naszego wewnętrznego domu, bo w nim leży ukryty wymiar naszej mocy i szczęścia.
Zajmująca lektura, od której trudno się oderwać, pełna inspiracji do tego, by żyć świadomym życiem.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/tajemnica-dwunastu-kamieni/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/tajemnica-dwunastu-kamieni/

Wronka | 2018-02-26
Przeczytana: 11 lutego 2017

To kolejna rewelacyjna książka Colina P. Sisson zawierająca naukę dotyczącą wnętrza człowieka, szukania drogi do źródła nas samych. Tym razem autor prowadzi nas w tę niezwykłą podróż opisując perypetie bohaterów w głębi amazońskiej dżungli. Krok po kroku wraz z Haroldem i jego synem Jonathanem odkrywamy najgłębsze pokłady naszego jestestwa. Zagłębiamy się w meandry naszych myśli i odczuć. Dla mnie była to bardzo pouczająca podróż. Podróż, którą warto było odbyć.

Joanna Indianka | 2017-11-01
Przeczytana: październik 2012

Odkrywanie, jak stawiać czoła wyzwaniom, w formie powieści.
Dla wymagających czytelników akcja książki może wydać się powolna i przewidywalna. Dla cierpliwych jest tu spora dawka mądrości z zaproszeniem do wdrażania ich w naszą codzienność.
Wg mnie warto zaryzykować...

Jeśli ktoś sięgnie po tę książkę i sugerując się opisem z okładki będzie oczekiwał porywającej powieści pełnej przygód w amazońskiej dżungli, to z pewnością będzie srodze rozczarowany. Bo tak naprawdę książka ta jest jedynie zapodaną w formie powieści, cudowną nauką umiejętności bycia w chwili obecnej. Krok po kroku, czy raczej kamień po kamieniu autor odkrywa przed nami kolejne tajemnice czegoś, co jest proste, a mimo to tak cholernie trudne. Dzięki powieściowej formie wszystko przekazane jest w dość prosty sposób. Mimo to, jeśli chce się prawdziwie zrozumieć ową treść, potrzeba naszej uważności albo raczej czytania sercem, a nie jedynie umysłem. Jak dla mnie była to bardzo wartościowa lektura i pewnie za jakiś czas znowu do niej wrócę. Jest tam bowiem tak wiele perełek, iż z pewnoscią niektóre z nich ukażą mi sie dopiero przy kolejnym czytaniu.