Fotografia produktowa. Od przedmiotu do martwej natury. Wydanie 2

Wydawnictwo: Galaktyka
sztuka
youstyna

Tematem zdjęć zawartych w tej książce są przedmioty codziennego użytku, na widok których bardzo często zadajemy sobie pytanie: „Jak je sfotografować, aby uzyskać atrakcyjny efekt?”. Eberhard Schuy omawia właśnie tę kwestię – szczegółowo i zrozumiale przedstawia sposób aranżacji ponad 50 zdjęć oraz schematy ich oświetlenia. Dzięki zdjęciom i łatwym ćwiczeniom autor wprowadza czytelnika w podstawy fotografii przedmiotów. Szczegółowo zgłębia najważniejsze zagadnienia, pokazuje proste aranżacje i prezentuje wiele sztuczek. W przystępny sposób wyjaśnia, nad czym należy się zastanowić przed przystąpieniem do fotografowania przedmiotów i w jaki sposób połączyć ze sobą obiekt, pomysł na zdjęcie i oświetlenie, tak aby stworzyć dobrą fotografię. Fascynującą częścią tej pracy okaże się fakt, że o powodzeniu obrazu będzie decydowało umiejętne podkreślanie detali. Opublikowane w książce fotografie nie tylko są przykładami mającymi służyć lepszemu zrozumieniu prezentowanej treści, lecz także mogłyby z powodzeniem ukazać się w osobnym albumie – zatem podziwiaj je; niech staną się inspiracją dla twoich własnych prac.• Różnice w fotografowaniu przedmiotów, wykonywaniu zdjęć produktowych i martwych natur
• Elementy procesu powstawania fotografii
• Aranżacja i oświetlanie przedmiotów
• Prowadzenie wzroku widza a kompozycja obrazu
• Szczegóły decydujące o charakterze obrazu
• Informacje o tworzeniu odbić, kropli, pary oraz o posługiwaniu się filtrem wazelinowym
• Przedmiotowa fotografia aktu i zabawa ze światłem

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,469.html

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/product,,469.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!